Güneş Yengeç Burcunda

Güneş Yengeç Burcunda
Yayınlanma Tarihi: 24.06.2019 09:29 | Değiştirme Tarihi: 24.06.2019 14:40

Güneş 21 Haziran tarihinden itibaren bir ay boyunca Yengeç burcunda seyredecek ve yaz mevsimini başlatacak.

Güneş’in gökyüzündeki hareketi ile odaklandığımız konular, ihtiyaç duyduğumuz şeyler, ilgi alanlarımız, fiziksel anlamdaki isteklerimiz değişkenlik gösterir. Bir ay boyunca Yengeç burcu etkisinde ailemizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, yakın çevremizle ilgilenebilir, ev ortamımızda değişiklikler yapabiliriz. Empati özelliğimizin ön plana çıkmasıyla, çevremize karşı daha anlayışlı ve sevecen bir tutum sergileyebiliriz. 

Çevresine kol kanat geren, anaç yapıya sahip yengeç burcunu daha yakından tanıyalım; Yengeç’in sevgisi bir çocuğa duyulan saf sevgiyi ifade etmektedir. Karşılıksız sevebilen, korumacı bir yapıya sahiptir. Zodyak’taki en şefkatli ve sevgi dolu burçtur. İçsel ihtiyacı aidiyettir. Köklerine, geleneklerine ve ailesine bağlıdır. Bu bağlılıktan beslenir. Başkalarının duygularını algılayabilme konusunda ustadır. Bu durum bazen kendisi için dezavantaj oluşturabilir. Çünkü hassasiyeti çevresindeki kişilerin duygu durumuna adapte olmasına sebep olur. Bazı zamanlarda kendi duygularını başkalarının duygularından ayırt edemez hale gelir. 

Kendinden uzaklaştığını fark ettiğinde ise melankoliye eğilim görülebilir. Yengeç’in sahip olduğu her şey çok kıymetlidir. Sadece en yakınlarına karşı bütün dünyasını açar. Sevilme ihtiyacı çok yoğun olmasına rağmen ilk adımı atmak konusunda çekingendir. İçsel olarak reddedilme korkusu vardır. Yengeç hafızayı sembolize eder. Kolay kolay unutmaz. Geçmiş anıları taze tutmak adına eşya biriktirir, fotoğraflar saklar. Bu kendince geçmişe sadakat göstergesidir. 

Güneşin yengeç burcunda olması ve 2 Temmuzda yengeç burcunda gerçekleşecek güneş tutulması ile aile ile ilgilenmek, vakit geçirmek, ev ile ilgili konuların gündeme gelmesi, yuva kurmak, ev almak,  evde dekorasyon yapmak, toprak alım-satımı gündeme gelecek. Yengeç burcu bereketli bir burçtur, doğurganlık ile de ilgilidir. Bu süreç hamile kalmak isteyenler için bir fırsat olacak. Anneler için de çocuklarını büyütmek, beslemek, onlarla vakit geçirmek için keyifli bir zaman dilimindeyiz. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ