Güneş Yengeç burcunda 

Güneş Yengeç burcunda 
Yayınlanma Tarihi: 21.06.2018 11:13 | Değiştirme Tarihi: 21.06.2018 11:13

Güneş 21 Haziran tarihinden itibaren bir ay boyunca Yengeç burcunda seyredecek ve yaz mevsimini başlatacak.

Güneş’in gökyüzündeki hareketi ile odaklandığımız konular, ihtiyaç duyduğumuz şeyler, ilgi alanlarımız, fiziksel anlamdaki isteklerimiz değişkenlik gösterir. Bir ay boyunca Yengeç burcu etkisinde ailemizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, yakın çevremizle ilgilenebilir, ev ortamımızda değişiklikler yapabiliriz. Empati özelliğimizin ön plana çıkmasıyla, çevremize karşı daha anlayışlı ve sevecen bir tutum sergileyebiliriz. 

Çevresine kol kanat geren, anaç yapıya sahip yengeç burcunu daha yakından tanıyalım; Yengeç’in sevgisi bir çocuğa duyulan saf sevgiyi ifade etmektedir. Karşılıksız sevebilen, korumacı bir yapıya sahiptir. Zodyak’taki en şefkatli ve sevgi dolu burçtur. İçsel ihtiyacı aidiyettir. Köklerine, geleneklerine ve ailesine bağlıdır. Bu bağlılıktan beslenir. Başkalarının duygularını algılayabilme konusunda ustadır. Bu durum bazen kendisi için dezavantaj oluşturabilir. Çünkü hassasiyeti çevresindeki kişilerin duygu durumuna adapte olmasına sebep olur. Bazı zamanlarda kendi duygularını başkalarının duygularından ayırt edemez hale gelir. Uyumlanmayı abartabilir. Kendinden uzaklaştığını fark ettiğinde ise melankoliye eğilim görülebilir. 

Yengeç’in sahip olduğu her şey çok kıymetlidir. Sadece en yakınlarına karşı bütün dünyasını açar. Sevilme ihtiyacı çok yoğun olmasına rağmen ilk adımı atmak konusunda çekingendir. İçsel olarak reddedilme korkusu vardır. Yengeç hafızayı sembolize eder. Kolay kolay unutmaz. Geçmiş anıları taze tutmak adına eşya biriktirir, fotoğraflar saklar. Bu kendince geçmişe sadakat göstergesidir. 

Yengeç burcu bir çocuğun ebeveyni iseniz ona karşı hassas davranmalısınız. Çok sevgi dolu ve alıngan olan Yengeçler kolaylıkla kırılabilirler. Yengeç’in yöneticisinin Ay olması nedeniyle duyguları çok sık değişkenlik gösterir. Güvenlik ihtiyaçlarının çok yoğun olmasından dolayı ailelerinden uzakta olduklarında içlerine kapanırlar. Oyuncaklarına ve kullanmış oldukları eşyalara bağlılıkları vardır. Değişiklikten hoşlanmazlar. Hayal güçleri çok geniş olduğundan kendilerine ait bir dünyaları vardır. Hayali oyun arkadaşları oldukça fazladır. Merhamet duygusunu içlerinde barındırdıklarından iyi bir eğitim sonucunda çok yardımsever bireyler olurlar. 

ASTROLOJİKA