Güneş tutulması burcunuzu nasıl etkileyecek? İşte haftalık burç yorumları...

14 Aralık pazartesi günü 2020 yılının son güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma özellikle 2021 yılının ilk altı ayı boyunca sizleri etkileyecek, yeni yılın gündemini belirleyecek. Burcunuza olan etkisini öğrenmek için öncelikle yükselen burcunuzu daha sonra ise güneş burcunuzu dinlemelisiniz.

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2020 16:08
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 15:07

Güneş tutulması etkisi ile başlayan hafta Jüpiter ve Satürn’ün burç değiştirmesi dolayısıyla da oldukça önemli! Jüpiter ve Satürn’ün birlikte hareket ettiği zamanlar çok büyük farkındalık, aydınlanma, değişim ve yenilik dönemleridir. Bu etkileri ise sizlere bir sonraki videomda anlatacağım.

Yükselen Koç;  Ateş elementinde gerçekleşen tutulma siz çok iyicil bir şekilde destekliyor. Gözünüz uzak yollarda gibi. Yurtdışı kaynaklı bir haber bekliyor olabilirsiniz ya da belki bir seyahat planı yapıyorsunuz. Beklediğiniz haber size olumlu bir şekilde gelecek. Bir akademik kariyer düşünüyorsanız başvuru için çok güzel bir zaman. Uluslararası işlerde, hukuki konularda, medya ile ilgili konularda destekleneceksiniz. Bir dava sonucunda elinize geçecek bir parayı gayrimenkul alımında kullanabilirsiniz. Bu süreçte altın, dolar vs gibi birikimlerde de avantajlı olacaksınız.

Yükselen Boğa;  Tutulma maddi kaynaklarla ilgili alana vurgu yapıyor. Ama bu bazılarınız için olumlu iken, bazılarınızı ise borçlandıracak. İyi bir fırsat yakalayarak bir kredi çekebilirsiniz. Belki bir iş kurmak için bu parayı kullanacaksınız. Miras, tazminat, nafaka gibi gelirler de elde edilebilir. Ya da bir ortak işe girebilirsiniz, eşinize gelen bir para sizi rahatlatabilir. Fakat sizi sağlık açısından uyarmak istiyorum. Kendinize dikkat etmeniz gereken bir dönemde geçiyorsunuz.  Belli sağlık sorunları ve ameliyatlar gündeme gelebilir.

Yükselen İkizler; İlişkiler evinde gerçekleşen bir güneş tutulması! İkili ilişkiler, ortaklıklar ile ilgili iyimser, keyifli, hevesli olacağınız bir dönem. Hayatınızda olumlu gelişmeler olabilir. Evlilik teklifi, partnerin aile ile tanışması, yeni bir ilişki başlangıcı gibi.. Arkadaş çevrenizden de bu ilişki ya da atacağınız adımla ilgili güçlü bir destek alacaksınız. Bazı kişiler için ise bu süreç bir özgürleşme dönemi olacak. Eğer boşanma aşamasında iseniz ya da bir ortaklığı sonlandırmak istiyorsanız tutulma etkisiyle bu süreci kolaylıkla atlatacaksınız. Bir davanız sonuçlanabilir.

Yükselen Yengeç; İş ve kariyer hayatınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Güneş tutulması yeni başlangıçları simgeler, 2020 son günlerinde size güzel haberler getirecek. Yaptığınız iş başvurularınıza olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Eylül ayından itibaren mücadele ettiğiniz, kendinizi ispatlamaya çalıştığınız bir konu varsa galip gelen siz olacaksınız. İş ortamınızda çalışma arkadaşlarınız değişebilir, yeni bir ofise taşınabilirsiniz. Kendi iş yeriniz varsa yeni bir yere taşınma, kontrat imzalama, kiralama gibi gelişmeler olabilir. İlişkileriniz konusunda artık rahat nefes alacaksınız, olumlu gelişmeler yaşanabilir. Sosyal çevrenizden birileriyle yakınlaşabilirsiniz.

Yükselen Aslan; Bekar ve yalnız aslanlar için tutulma adeta aşk diye fısıldıyor. Bu tutulma ateş elementinde gerçekleşiyor ve size çok güçlü bir destek veriyor. Sizi heyecanlandıracak, duygusal açıdan sizi şımartacak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak gelişmeler olabilir. Yurtdışında beklediğiniz biri gelebilir, bir haber alabilirsiniz. Yaratıcığınızla ön plana çıkmak, yaptığınız işleri görünür hale getirmek için çok güzel bir dönem. Bunu mutlaka değerlendirmelisiniz. Uzun zamandır istediğiniz bir konuda eğitim fırsatı yakalayabilirsiniz. Kariyer hayatınızda artık taşlar yerinden oynuyor, değişim kaçınılmaz. Özellikle sizi iş hayatınızda da destekleyebilecek yeni eğitimler alabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Çocuk sahibi olmak isteyenler için çok şanslı bir dönem.

Yükselen Başak; Ev içerisinde bir hareketlilik söz konusu. Ailenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir, ortak bir karar almanız gerekebilir. Evinizde bir tadilat, yenilik yapmak isterseniz yeni yıla girerken bunu değerlendirebilirsiniz. Masraflarınız artıyor, belki destek almak için bir kredi çekebilirsiniz. Ev almak isteyenler için bu dönem güzel bir destek var. Belki bir yakınınızdan alacağınız borç, belki elinize ulaşacak bir miras parası, tazminat sizi rahatlatacak. Gayrimenkul alım-satımlarında emlakçılara dikkat edin, kandırılma etkisi yüksek gözüküyor. Kardeşinizle de ilgili bir gelişme yaşanabilir. Yeni işe giren kardeşiniz evden ayrılabilir, askere gidebilir ya da belki evlilik dolayısıyla evden ayrılabilir. Ev içerisinde bir düzen değişikliği kaçınılmaz gözüküyor.

Yükselen Terazi; Eğitim hayatınızla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Yüksek lisans vb gibi eğitime davam etmenizi gerektirecek bir sürece başlayabilirsiniz. Eğer bir başvuru yaptıysanız, bir atama vs sonucu bekliyorsanız, bir sınava girdiyseniz bununla ilgili geri dönüş alabilirsiniz. Bu dönemde size destek olmak isteyen kişilerle karşılaşacaksınız. Maddi açıdan biraz rahatlıyorsunuz. Aile büyüklerinden maddi destek alabilirsiniz. Jüpiter ve Satürn kardeş burcunuza girmeye hazırlanırken fikirsel anlamda zenginleşeceksiniz. Yeni projeler, yeni fikirler, yeni girişimler gündeme gelecek. Alım-satım, imza, anlaşma gibi konular için oldukça destekleyici bir süreç.

Yükselen Akrep; Kazancınızın artacağı bir dönem. Tutulma sizin parasal kaynaklarınıza dikkat çekiyor. Yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsanız çok güzel fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yeni iş ortaklıkları, anlaşmalar gündeme gelebilir. Son zamanlarda özellikle iş ortamınızda bazı sorunlar, sağlık problemleri ya da çalışanlar arasında anlaşmazlıklar olmuş olabilir. Ama artık rahatlıyorsunuz. Parasal kaynaklarınızda olan gelişmeler önümüzdeki dönemde bir gayrimenkul alımını ya da yeni bir yatırım planını gündeme getirebilir. Daha öncesinde aldığınız bir eğitimi de parasal bir fırsata çevirebilir, eğitmenlik yapabilirsiniz.  

Yükselen Yay; Tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Oldukça hareketli, enerjik, kendinden emin bir dönemden geçiyorsunuz. Hayatınızda güzel yenilikler, başlangıçlar olacak. 2021 yılına güzel haberlerle girebilirsiniz. Evlilik hazırlığı yapıyor olabilirsiniz ya da belki de gündeminizde yeni bir ortaklık var. Her ne konuda adım atacaksanız,  büyük bir motivasyonla başlayacaksınız. Aşk hayatınız da bu dönemde hareketlenebilir. Gizli kalmış bir konu açığa çıkabilir. Belki de siz içinizde tuttuğunuz duygularınızla ilgili açılmak isteyeceksiniz. 

Yükselen Oğlak; Sağlığınızı ihmal etmemeniz gereken bir dönem. Bir süre izole olmak, kendinizi dinlemek, sosyal çevrenizde uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. Aslında bu güzel bir farkındalık dönemidir. Kendiniz ya da ilişkilerinizle ilgili bir konuda farkındalık kazanacaksınız. Bunu bir profesyonelden destek alarak da yapabilirsiniz. Spiritüel konularla ilgilenmek için keyifli bir süreç. Aile içerisinde sizi huzursuz eden bir konu da çözüme kavuşabilir. Fakat dikkatli olun, bu süreç sizden gizlenen bir konuyu da gündeme getirecek. Bu sizin canınızı sıkabilir. Uyku problemleri yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova; Ortak projeler, arkadaşlarınızla yapacağınız aktiviteler için çok avantajlı bir dönem. Özellikle yayıncılık, medya, online ticaret gibi alanlarda işler yapıyorsanız bu süreçte çok daha kalabalık bir kitleye ulaşabilirsiniz. Fikirlerinizi yaymak, çevrenizdekilerle paylaşmak ve bu fikirlere güçlü destekler almak mümkün olacak. Hem kendinizi, hem de yaptığınız işi tanıtmak için bu fırsatı kaçırmamalısınız. Maddi konularda vereceğiniz kararlara dikkat edin. Bazı belirsizlikler olabilir. Özellikle ev değişimi, gayrimenkul alım-satımı yapacaksanız iyi bir değerlendirme yapmanız gerekiyor.

Yükselen Balık; Tutulma kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Bu çok güzel bir fırsat. Çünkü bu tutulma iyicil açılara sahip ve destekleyici. Toplum önündeki statünüz değişebilir. İş hayatınızda emeklerinizin karşılığını alacağınız bir dönem. Özellikle maddi konulardaki beklentiniz artık karşılanacak. Bu hem mevcut işi devam ettirmek, hem de yeni bir işe başlamak şeklinde olabilir. Ama her ne olacaksa güçlü bir destek alacaksınız. Özellikle eğitim, medya, yurtdışı ticareti, telekomünikasyon, akademisyenlik gibi alanlarda çalışanlar için çok daha verimli bir dönem. Fakat iş hayatınızın yoğunluğu, evlilikte ya da ilişkilerde ipleri gerebilir, dikkatli olmalısınız.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ