Güneş Terazi burcuna geçiyor

23 Temmuz saat 11:00 itibariyle Güneş Terazi burcunda geçiş yapıyor. Venüs ve Merkür’ün de Terazi burcunda olması ile birlikte önümüzdeki bir aylık dönemde Terazi burcu temalarını yaşıyor olacağız. Şimdi terazi burcunu yakından tanıyalım.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2019 09:33
Değiştirme Tarihi: 23.09.2019 09:34
Güneş Terazi burcuna geçiyor

Zıtlıklar içinde dengeyi bulmaya çalışan, Venüs yönetiminde güzelliği, zarafeti, naifliği ile nam salmış, hava elementinin öncü burcudur Terazi. Gece ile gündüzün eşitlendiği sonbahar ekinoksunda yer alır. Bu yüzdendir ki eşitlik, adalet, hak, hukuk konularında takıntılıdırlar. Haksızlığa tahammül edemez. Olaylara tarafsız bir bakış açısıyla bakmaya çalışırlar. Bazen iki yönüyle değerlendirmeye çalışırken, karar vermekte güçlük çekerler. Çünkü herhangi bir durumda iki tarafında haklı olabileceğini kolaylıkla görürler. Her koşulda uzlaşma taraftarıdırlar. Kavgadan, gürültüden hoşlanmazlar. Zaten biraz tembellik de olduğu için bir sorunla çok fazla uğraşmak işlerine gelmez. Amaçlarına hizmet edecek kişileri hayatlarına çekmekte zorluk çekmezler. Doğru zamanda, doğru yerde olmak konusunda başarılıdırlar. Aceleci ve dürtüsel davranmaktan hoşlanmazlar.

Hayattan keyif almayı çok iyi bilirler ve keyif alacakları ortamı yaratmak adına müthiş bir çaba sarf ederler. Bazen ipin ucu kaçabilir. Hayatı “ye-iç-gez” ekseninde görebilirler. Sosyalleşmeye çok önem verdikleri için arkadaşlıkları değerlidir. Toplumsal statü Teraziler için oldukça önemlidir. Bu nedenle toplum normları dışında hareket etmekten imtina ederler.

Doğum haritalarında sert etkiler yoksa genelde iyi niyetli ve dürüst olurlar. Yapacakları herhangi bir şeyde vicdanlarına başvurmayı ihmal etmezler. Tabiki Terazinin de gölge yönleri vardır. Çok seçici ve zor beğeniyor olmaları bazen birlikte oldukları kişileri çileden çıkarabilir. İçlerine sinmeyen bir şeyi yaptıklarında karşı tarafı da huzursuz edebilirler. Çok güçlü bağımlılıkları yoktur. Çünkü eğer bir ilişki, arkadaşlık hayat felsefesine, yaşam tarzına hizmet etmiyorsa kolaylıkla vazgeçebilirler. Kendileri için en doğru kararı verdiklerine kendilerini ikna eder ve birinden vazgeçtiklerinde pişmanlık duymazlar. Fakat Terazi etkisinde olan kişilerle ilişkiler çok çabuk kopmaz. Çünkü onlar uzlaşmacı tavırlarıyla ilişkiyi ayakta tutabilmek adına çaba sarf ederler. Yalnızlığı hiç sevmezler. Çünkü Terazini iki kefesi vardır ve mutlaka onu dengede tutmaya çalışan diğer yarıya ihtiyaç duyarlar.

Önümüzdeki bir aylık süreçte iletişim dilimiz daha uyumlu ve uzlaşmacı olacak. İlişkilerimizde dengeyi bulmak adına adımlar atacağız. Küsleri barıştırmak, orta yolu bulmak, yeni ilişkilere başlamak için güzel zamanlar. Terazi burcunun yöneticisi Venüs güzellikle ve estetiğin temsilcisi! Bu dönemde güzelleşmek adına estetik operasyon, imaj değişikliği yapabilirsiniz. Evinizi dekore edebilir, yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

 Karma Astrolog Kübra DENİZCİ