Güneş, Oğlak burcunda!

22 Aralık günü Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor. 21 Aralık Oğlak dönencesinin gerçekleştiği gündür ve kuzey yarım kürede en uzun gece yaşanır. Oğlak bize soğuk kış günlerini hatırlatır. Buna paralel olarak Oğlak burçları soğuk ve mesafeli olarak görülürler.

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2018 15:37
Değiştirme Tarihi: 21.12.2018 15:37
Güneş, Oğlak burcunda!

Sorumluluk bilincine sahip olan, hayatı ciddiye alan, dürüstlüğü ile nam salmış kişilerdir. Mesafeli duruşlarının arkasında sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duyan bir yanları vardır. Duygularını göstermekte zorlanırlar. Oğlak burçlarını yakından tanıyalım;

Satürn’ün çocukları olduklarından çok da şanslı olduklarını söyleyemeyiz. Özellikle hayatlarının ilk yarısı genelde sınavlarla ve mücadele ile geçer.  Allah dağına göre kar verir misali belki de hayata karşı bu olgun duruşlarının, sabırlarının sebebi mücadele etmek zorunda olmalarıdır. 35-40 yaş sonrası Oğlaklar için ektiğini biçme dönemidir. Satürn yeterli bilgeliğe ve olgunluğa ulaştıklarında hak edişlerini verecektir.

Güven duyulacak insanlardır. Ne istediklerinden emin olmaları ve sadakate önem vermelerinden dolayı kolay kolay aldatmaz ve yalan söylemezler. Hiçbir şey için acele etmezler. İyi bir gözlem yetenekleri olduğundan doğru zamanın gelmesi için sabreder ve en doğru zamanda harekete geçerler. Hayatlarında karamsarlık yaşadıkları dönemler mutlaka vardır. Her şeye gerçekçi bir gözle bakmaları bazen kendileri için kısıtlayıcı ve engelleyicidir. Kriz anlarını yönetmekte ustadırlar, her koşulda soğukkanlı kalabilirler.

Büyük başarılara imza atabilecek kişilerdir. Hırslıdırlar ve hedefe çok kolay kilitlenirler. Başarıları ile beslenirler. Fakat burada bazı Oğlaklar için bir tuzak vardır. Başarısız olmaktan çok korkmaları bazen herhangi bir şeye adım atmalarının önündeki en büyük engeldir. Doğum haritasında Oğlak kariyer, toplumsal statü evini temsil eder. Haritanın en tepe noktasıdır. Ama oraya ulaşmak büyük emek ister. Oğlaklar elde etmek istedikleri her şey için büyük bir çaba sarf etmek zorundadırlar.

Pluto’nun son 10 yıldır Oğlak burcunda seyretmesi ve Satürn Oğlak geçişi, Oğlak burçlarını ve burada gezegen yerleşimleri olanları ciddi anlamda dönüştürdü ve dönüştürmeye devam ediyor. Zorlayıcı ve yorucu bir yolculuk olsa da Satürn Kova burcuna geçtiğinde karmik hediyeleri almaya başlayacaklar. Neyse ki Oğlak burçlarının en iyi bildiği şey sabretmektir, ha  gayret !

Kübra DENİZCİ