Güneş Boğa Burcunda

20 Nisan günü Güneş boğa burcuna geçiş yapıyor ve Uranüs ile kavuşma ilerliyor

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2019 11:50
Değiştirme Tarihi: 20.04.2019 11:50
Güneş Boğa Burcunda

20 Nisan günü Güneş boğa burcuna geçiş yapıyor ve Uranüs ile kavuşma ilerliyor. Uranüs, bağımsızlığın, başkaldırının, özgürleşmenin, direnişin gezegenidir. Güneş ise benliğimizi ifade eder. Önümüzdeki birkaç gün çok büyük sürprizler getirebilir. Beklenmeyen açıklamalar, öngörülemez kararlar gündeme bomba gibi düşebilir. Özellikle 23 Nisan günü Güneş ve Uranüs kavuşumu kesinleşmiş olacak. 

Boğa burcunu daha yakından tanıyalım; Boğa burcu toprak elementinde ve sabit niteliktedir. Hayatındaki bir çok olgu güven esasına dayanır. Boğa insanın bir şeyi sevebilmek için önce ona sahip olması gerektiğine inanır. Dünyada kendini huzurlu ve güvende hissedebilmesi için maddi ve manevi kaynaklara ulaşmayı arzu eder. bu konuda ısrarcı ve inatçıdır. Maddeye olan bağımlılığı ve haz düşkünlüğü gölge yanını temsil eder. çünkü Boğa’nın sahip olma dürtüsünün uç noktası açgözlülüktür. Bu dünyada hiç kimseye ihtiyacı olmayacak kadar kaynağa sahip olmayı hedefler. 

Değişime ve yeniliklere karşı her zaman direnir. Kendi güvenli alanından çıkmak en büyük korkusudur. Bu nedenle yeni kapıların açacağı fırsatları elinden kaçırabilir. Karmaşayı sevmez, huzurlu bir yaşam için elinden gelen her şeyi yapabilir. Vazgeçmek ve bırakmak üzerine hayat sınavları yaşar. Çünkü elde ettiklerine sıkı sıkıya tutunur. Bazen kişi elde ettiklerinin tutsağı olur. Boğa burcu için bu bir handikaptır. 


En güzel yönlerinden biri emek vermekten imtina etmemesidir. Ektiği tohumların filiz vermesi için sabırla bekler. Ve sonunda başarıya ulaşır. Zorluklar karşısında dirayetlidir. Çabuk yıkılmaz. Çevresindeki kişiler tarafından güvenilir biri olarak algılanır. İhtiyaçlarının karşılandığı süreçte çok sadıktır. Fakat konfor alanının sarsıldığını hissettiğinde kaçabilir. 

Beş duyusu en iyi gelişmiş burçtur. Dünya güzelliklerinden faydalanmayı çok iyi bilir. En iyi yemek, en güzel koku, en konforlu yaşam alanı, en güzel müzik Boğalardan sorulur. Ayakları yere sağlam bastığı için hayal dünyasından biraz yoksundur. Ama er ya da geç isteklerine mutlaka ulaşır. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ
 

Etiketler: astroloji - burçlar