Güneş bir ay boyunca Başak burcunda olacak!

Güneş bir ay boyunca Başak burcunda olacak!
Yayınlanma Tarihi: 24.08.2018 15:28 | Değiştirme Tarihi: 24.08.2018 15:28

Güneş 23 Ağustos itibariyle Başak burcuna geçmiş bulunuyor. Önümüzdeki bir aylık süreçte mükemmeliyetçiliğimiz ve detaycılığımız ön plana çıkacak.

Hayatımızda yolunda gitmediğini düşündüğümüz alanları revize etme ihtiyacı duyacağız. Başak kusursuzluğu hedefler ve bunu sağlayabilmek adına vazgeçmeden çalışır. Biz de bir aylık süreçte kendimizde çalışma motivasyonunu bulacağız. Üretmekten keyif alacağız. Sağlığımıza her zamankinden daha çok özen göstereceğiz. Detoks yapmak için çok uygun olan bu süreçte hem bedensel, hem de fiziksel anlamda detokslar yapabiliriz. Faydasız ve işimize yaramayan şeylerden kolaylıkla kurtulabiliriz.

Başak burcunu yakından tanıyalım; başak burcunun amacı öncelikle kendini keşfetmektir. Analiz etmek konusunda en başarılı burçtur. Ele aldığı konuyu en ince detayına kadar inceler. Öncelikle kendisinin olumlu ve olumsuz özelliklerini tespit eder. Daha sonra ise kendisini mükemmelleştirmeye çalışır. Çalıştığı her konuda uzmanlaşır ve uzmanlaştığı konuları çevresiyle paylaşmak ister. Usta çırak ilişkisinde çok başarılır. İyi bir öğreticidir. İnsanlığa hizmet etmek ister. Emeğini esirgemez. Fikirlerinin önemsenmesini ister. Bazı durumlarda oldukça eleştirel olabilir. Aşkı ve sevgiyi akılcıl bir şekilde yaşamak ister. Partnerlerini kusursuzlaştırma çabası vardır. Bu durum ikili ilişkilerde tatminsiz olmasına sebep olur. Başak için her zaman daha iyisi vardır. Ve o daha iyisine ulaşmak adına elinden gelen her şeyi yapacaktır. Müthiş bir problem çözücüdür. Rasyonel bir şekilde düşünür. Dikkatli, sabırlı ve özenli bir şekilde çalışır. Başladığı bir işi mutlaka bitirir. Bir şeyi benimseyebilmesi için öncelikle zihin süzgecinden geçirmesi gerekir. Sorgulayıcıdır. Zihnindeki sorulara cevap bulamadığı sürece huzursuzdur. Somut bir şeyler görmek ister. Başak laf değil, icraat ister. Dürüstlüğe çok önem verir. Toplum içinde “Doğrucu Davut” olarak bilinir. Hayatına kolay kolay insan almaz. Kalbini ise kimselere açmaz. Başak güvenmelidir. Güvendiği kişinin ise üstüne titrer. Gerçek bir dost olur. Sağlığı konusunda çok hassastır. Hasta olmak en büyük korkusudur. Hijyen konusuna takıntılıdır.

Başak burcunun hayatını kolaylaştırması için mükemmelleşme adına kendini yıpratmamayı öğrenmesi gerekir. Yargılayan, eleştiren, sorgulayan taraflarını yumuşattığında huzur bulacaktır. Karşıt burcu olan balığın akışa teslim olan halini deneyimlediğinde hayattan keyif almayı tadacaktır. Fedakarlığının ve hizmet etme içgüdüsünün dengelenmesi ile kendine değer vermeyi öğrenecektir.  Sisteme ve evrene güvenmeyi öğrenmelidir.

ASTROLOJİKA