Güneş Aslan burcunda! Yaz mevsiminin hareketli günleri başlıyor

Güneş 23 Temmuz’dan itibaren kendini en iyi şekilde gösterdiği ve yöneticisi olduğu Aslan burcuna geçiş yapıyor.

Yayınlanma Tarihi: 23.07.2019 10:39
Değiştirme Tarihi: 23.07.2019 10:43

Güneş’in Aslan burcundaki yolculuğundan göz önünde olmak ve fark edilmek isteriz.  Kendimizi ifade etme ve başkalarından onay alma dürtümüzün yoğun olduğu bir dönemdir. Enerjimizin yükseldiğini hissederiz. Özellikle Perşembe günü Mars’ın Jüpiter’den aldığı olumlu etkiyle kendimize olan güvenimiz artabilir. Cesaretli bir şekilde isteklerimizi gerçekleştirmek adına adımlar atabiliriz.

Venüs Retro Merkür ile kavuşumda olacağı için duygularımızı ifade etmek isteyebiliriz. Eski sevgililerle haberleşmek, geçmişte yaşanmış fakat ifade edilememiş bazı duyguları itiraf etmek söz konusu olabilir. Venüs 28 Temmuz’da Aslan burcuna geçiş yapacak. Venüs’ün ateş elementinde bir burca geçmesiyle birlikte aşk ilişkilerinde bir hareketlenme meydana gelecektir. Venüs Aslan burcunda olduğunda aşkı ve sevgiyi ifade ediş tarzımız da canlı, coşkulu, cesur bir hal alır. Özellikle 1 Ağustos’ta meydana gelen yeni ay ile birlikte aniden başlayan yaz aşkları haberlerini alacağız. Özellikle haritasında ateş ve hava elementinde gezegenleri olanlar için ağustos ayı sürprizlerle dolu olacak. 

Venüs aynı zamanda maddi kaynaklarımız ile de ilgilidir. Aslan burcundaki geçiş ile para harcamaya daha meyilli olabiliriz. Kendimizi şımartmak isteyebiliriz. Fakat elimizdeki maddi kaynaklar ile ilgili temkinli olmamız gereken bir süreçteyiz. Aslan burcunda gezegen transitleri ülkemizde parasal konularda kararlar alınmasını tetikleyebilir. Gündemde olan faiz düşürülmesi bu dönemde gerçekleşebilir. Para piyasalarında da ani yükselişler meydana gelebilir. O nedenle ani kararlar vermemeye özen göstermeliyiz. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ