Güneş 19 Nisan itibariyle Boğa burcuna geçiyor

Güneş 19 Nisan itibariyle Boğa burcuna geçiyor, Boğa burçlarının doğum günleri için yeni bir dönem başlıyor. Güneş 20 Mayıs’a kadar Boğa burcunda kalacak. 20 Nisan sonrası 2-3 günlük süreçte Satürn’le olacak gergin açı kısıtlanma ve engellenme hissetmemize sebep olacak.

Yayınlanma Tarihi: 19.04.2020 15:02
Değiştirme Tarihi: 19.04.2020 15:02
Güneş 19 Nisan itibariyle Boğa burcuna geçiyor

Güneş 19 Nisan itibariyle Boğa burcuna geçiyor, Boğa burçlarının doğum günleri için yeni bir dönem başlıyor. Güneş 20 Mayıs’a kadar Boğa burcunda kalacak. 20 Nisan sonrası 2-3 günlük süreçte Satürn’le olacak gergin açı kısıtlanma ve engellenme hissetmemize sebep olacak. Özellikle evde geçirilen sürecin psikolojik olarak baskısını daha fazla hissedebiliriz. Ama göksel sembolikler özellikle 15 günlük süreçte izolasyona büyük bir titizlikle devam etmemiz gerektiğini gösteriyor.

Boğa burçlarının dönemi başlamışken Boğa semboliklerini daha yakından tanıyalım; Boğa burcu toprak elementindendir ve maddesel dünyayla en yakından temas halinde olan burçtur. Kendilerine yeterli olmak ve huzur içinde yaşamak isterler. Hayat planlarını da buna göre çizerler. Garantici bir yapıya sahip olmaları riskli konularla karşı karşı kaldıklarında stres ve panik yaşamalarına sebep olur. Kendilerini maddi ve manevi olarak güvenceye almak isterler. Değişimden hoşlanmayan bir yapıları vardır. Uranüs Boğa burcu geçişinde, Boğa burçları için değişimi kaçınılmaz yapıyor. Fakat bu geçiş birçok boğa burcunun kurulu düzenlerinin sarsılma ihtimaline karşı panik yaşamalarına sebep oluyor. Bu geçiş Boğa burçları için bir uyanış ve farkındalık dönemidir.  Boğa temasında üretkenlik, verimlilik söz konusudur. Azla yetinmekten hoşlanmadıklarından ellerindekini büyütmeye odaklanırlar. Gölge tarafları olan fazla tutumlu ve kontrolcü davranma özelliklerini tolere edebilirlerse hayatlarıyla ilgili sağlam ve doğru adımları kolaylıkla atabilirler.

Yönetici gezegeni olan Venüs’ün etkisi altında güzel ve değerli olan herşeye çok büyük bir düşkünlükleri vardır. Beş temel duyu organımızla algıladığımız herşey Boğa’nın markajı altındadır. Bu beş duyuya hitap eden bütün güzelliklere sahip olmak isterler. Ve sahip oldukları şeylere sıkı sıkıya bağlıdırlar. Korumacı yapıları herkese kendilerini ve sahip olduklarını kolay kolay açmamalarına sebep olabilir. Boğa burcu için kalıcılık esas konudur. Kendi amaçlarına uygun olan herşeyin ve herkesin kalıcı olması için ellerinden geleni yapabilirler. Kolay vazgeçmezler. Sakinlik ve huzurdan keyif alırlar. Yavaş hareket ederler. Hatta bu bazen fazla ağırkanlı ve rahatlarına düşkün olarak algılanmalarına sebep olabilir. Boğa burcunda olan birine ısrar ve inatlaşmayla bir şey yaptırmak mümkün değildir. Kendi fikirlerinden dönmeleri çok zordur. Fakat hayat planlarında orta yolu bulmaya, değişime ayak uydurmaya, gerektiğinde risk alabilmeye, herşeyi kontrol etme özelliklerini törpülemeye ihtiyaçları vardır. Ancak o zaman gerçek huzur ve mutluluğu yaşayabilirler.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

Etiketler: astroloji - burçlar