Eylül ayında gökyüzünde neler oluyor?

Sonbaharı özledik mi? Tutulmaların ve gezegen retrolarının gölgesinde geçen yaz mevsimini geride bıraktık.

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2018 16:08
Değiştirme Tarihi: 03.09.2018 16:08
Eylül ayında gökyüzünde neler oluyor?

2018 yılının en keyifli dönemine giriş yapıyoruz. Eylül ayı hepimize çok iyi gelecek. Stresli ve huzursuz olan enerjilerin son bulmasıyla nefes aldığımızı hissedeceğiz.

Merkür 5 Eylül’de yöneticisi olduğu Başak burcuna giriyor. Merkür yönetici gezegeninde olduğunda kendimizi çok daha rahat ifade ederiz. Başak düzenleme, organize etme, planlama ile ilgili olduğundan bu süreçte günlük rutinimizi yeniden planlayabiliriz. Zihnimizin çok verimli çalıştığı bir dönemdir. Pratik düşünüp, çözüm odaklı hareket edebiliriz.  

Satürn 8 Eylül’de retro hareketinden çıktığında engellendiğimizi ve kısıtlandığımızı düşündüğümüz alanlar ile ilgili bir rahatlama enerjisi hissedeceğiz. Satürn karmanın gezegenidir ve retro hareketinde karmik borçlarımızı önümüze getirir. Yaz boyunca birçok gezegenin aynı anda retro olması bizi geçmiş kararlarımız ile yüzleştirdi ve kimimize ağır bedeller ödetti. Şimdi ise endişe ve korkuları geride bırakıp, hayatımızın sorumluluğunu alma zamanıdır. Satürn’ün Oğlak burcundaki hareketi verilen emeklerin ödüllendirileceğinin işaretçisidir.

Eylül ayı içerinde Venüs Akrep burcunda, Mars ise Kova burcunda hareket edecek. Venüs’ün Akrep geçişi ilişkilerimize kuşku ile yaklaşmamıza, sorgulamamıza sebep olabilir. Akrep gizemli bir burçtur. Gizli kapaklı olan şeylerle ilgilidir. Bu süreçte üstü kapalı olan birçok şey gün yüzüne çıkabilir. İkili ilişkilerde büyük yüzleşmeler yaşanabilir. Kıskançlık krizleri ayrılıkları tetikleyebilir.

Mars 11 Eylül’de Kova burcundaki seyrine başlayacak. Retro hareketinden önce mayıs ayında Kova burcunda olduğundan dolayı, mayıs ayında başlayan ve gündemimizde olan konular ile ilgili önümüzdeki süreçte gelişmeler yaşayabiliriz. Çok farklı ve bize ilham verecek yeni insanlar ile tanışabiliriz.

ASTROLOJİKA