Eksik parçanızı tamamlayın!

Eksik parçanızı tamamlayın!
Yayınlanma Tarihi: 17.08.2018 12:10 | Değiştirme Tarihi: 17.08.2018 12:10

Ateş, su, toprak ve hava elementinin bizim doğamıza kattığı farklı özellikler vardır.

Astrolojinin temelini dört element oluşturmaktadır. Ateş, su, toprak ve hava elementinin bizim doğamıza kattığı farklı özellikler vardır. Elementler içgüdüsel tavır ve davranışlarımızı gösterir. Elementer dengemizi bilmemiz için doğduğumuz andaki göksel kombinasyonu bilmemiz gerekir. Doğum haritamız hayata gözlerimizi açtığımızda gökyüzünün çekilmiş bir fotoğrafıdır. Hepimizin doğası farklıdır. Kimi doğum haritalarında elementler dengeli dağılmışken, kimisinde ise belirgin bir dengesizlik vardır. Bu dengesizlik hem duygu durumumuza, hem de davranışlarımıza yansır. Eksik elementimiz bizim gölge yanımızdır. Evrensel düzenin dualitesinden dolayı eksik parçamızı tamamlamak adına gölge elementimize sahip olan kişileri hayatımıza çekeriz. İçsel olarak bu kişilere ihtiyaç duyarız. Eşimiz, yakın arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız bizi tamamlayabilirler. Gölge yanımızı keşfedelim;

 

Ateş elementi eksikliği; Harekete geçmekte, motive olmakta zorluk çekilir. Yaşam enerjisini hissetmek zordur. Hayata karşı karamsar bir bakış açısı vardır. Cesaret eksikliği vardır. Çünkü kişi kendisine güvenmez. Başkalarına ihtiyaç duyar. Bu kişiler hayatlarına dominant insanları çekerler. Yönlendirilmek ve desteklenmek isterler.   Aslan, Koç ve Yay burcundaki kişiler gölge yanlarını tamamlamaları için hayatlarında önemli yer tutar.

 

Su elementi eksikliği; Empati kurmak, merhamet, duygusal iletişim, sezgiler su elementi ile ilgilidir. Su eksikliğinde kişi duygularını hissetmekte zorluk çeker. Dışarından bakıldığında duyarsız ve duygusuz olarak algılanan bu kişiler, ikili ilişkilerde başarısız olabilirler. Güven problemi en büyük sorundur. Bilinçaltında aldatılma ve kaybetme korkusu yattığından kendilerini gizleme eğiliminde olurlar. Zamanla hissizleşme meydana gelebilir. Dengelenmek için Akrep, Yengeç ve Balık burcu olan kişilere ihtiyaç duyarlar.

 

Hava elementi eksikliği; Hava elementi mantık, rasyonel düşünme, zihinsel kavrama kapasitesi ile ilgilidir. Eksikliğinde öğrenme zorluğu çekilebilir. Mantıklı karar vermek zorlaşır. Yaşanılan her şey bireysel algılanır. Tarafsız bir düşünce yapısı mümkün değildir. İletişim problemlerinin en çok meydana geldiği kombinasyondur. Bu kişiler izole bir yaşam geçirmeyi tercih edebilirler. Uzlaşma ve işbirliğinde çok zorlanırlar. İkizler, Kova ve Terazi burcundaki kişiler tarafından dengelenirler.

 

Toprak elementi eksikliği; Herhangi bir konuda köklenmek, sahip olmak, yatırım yapmak konularında başarısız olan kişilerdir. Maddiyatı önemsemediklerinden dolayı mal sahibi olmakta zorluk çekerler. Manevi değerlere önem verirler. Toprak aynı zamanda bedeni de simgeler. Bu kişiler bedenlerine yeterli özeni göstermezler. Dağınık ve düzensiz olduklarından başladıkları işleri bitirmekte zorlanırlar. Ayakları yere basmayan insanlar olarak algılanırlar. Başak, Boğa ve Oğlak burcu olan kişileri gölge yanlarına ışık tutmak adına hayatlarına çekerler.

 

ASTROLOJİKA