Doğduğunuz gün ayın hangi evrede olduğuna bakın ve kendinizi keşfedin!

Doğduğunuz gün ayın hangi evrede olduğuna bakın ve kendinizi keşfedin!
Yayınlanma Tarihi: 04.04.2018 12:41 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:18

Yeniay, hilal, dolunay... Ay, duygularınızı ve içgüdüsel motivasyonunuzu temsil eder.

Doğduğunuz günkü ayın konumuna bakarak, yaşam yolunuzda hangi duygusal motivasyon ve dürtülerle hareket ettiğinizi gözlemleyebilirsiniz. 

Yeniay doğumluysanız; çocuksu bir yaşam enerjisine sahipsinizdir. Yeniay doğuş ve başlangıçları simgeler. Motivasyon kaynağınız içinizdeki enerji ve coşkudur. Daima bir şeyleri başlatan kişi olmak istersiniz. Ama sabırsız ve aceleci yanınız başladığınız işi bitirmeniz konusunda sizi zorlayacaktır. Bu nedenle çevreniz tarafından maymun iştahlı olarak algılanabilirsiniz. Duygularınızı uç noktalarda yaşarsınız. Ya çok sever ya da nefret edersiniz. Mantığınız ile karar vermek size göre değildir. Sizi harekete geçiren şey dürtülerinizdir. Sübjektif bir yapıya sahipsiniz. Bulunduğunuz ortamda lider olmak ve kendinizi göstermek için büyük çaba sarf edersiniz.

İlk dördün doğumluysanız; mücadele etme içgüdüsüyle hareket edersiniz. Hayata, olumsuzluklarla yüzleşmek ve onlarla başa çıkabileceğinizi göstermek için gelmiş gibisiniz. İçinizde huzursuz ve yoğun bir enerji var ve bir şekilde bunu atmak istiyorsunuz. Hareket halinde olmak size iyi gelir. Hayatınızın monotonlaştığını hissettiğiniz anlarda kendi kendinize krizler yaratabilirsiniz. Cesaretinizi size iyi gelecek olgulara yönlendirebilirseniz mutlu olursunuz. Eğer bunu başaramazsanız atılgan ve gözü kara yapınız sizi krizlere sürükleyecektir.

Hilal doğumluysanız; duygularınız ve davranışlarınız arasında bir zıtlık söz konusudur. Bu dönemin en belirgin olgusu geçmiş ile çatışmadır. Geleneklerinize ve ailenize çok büyük bir bağlılığınız var. Ama bir yandan da kendi değer yargılarınızı oluşturmak istersiniz. Aileden, bağlardan özgürleşme içgüdüsüne sahipsiniz. Ailenizden farklı bir yerde yaşayabilir, onların sizin için hayal ettikleri hayattan çok daha farklı bir yaşam yolu çizebilirsiniz. İş bitirici bir yapıya sahipsiniz. Başladığınız bir işi mutlaka sonuçlandırırsınız.  Elle tutulur olgular sizin için önemlidir. Hayallerin peşinden gitmektense, sahip olduklarınızı geliştirme yolunu seçersiniz.

İlk dördün doğumluysanız; mücadele etme içgüdüsüyle hareket edersiniz. Hayata, olumsuzluklarla yüzleşmek ve onlarla başa çıkabileceğinizi göstermek için gelmiş gibisiniz. İçinizde huzursuz ve yoğun bir enerji var ve bir şekilde bunu atmak istiyorsunuz. Hareket halinde olmak size iyi gelir. Hayatınızın monotonlaştığını hissettiğiniz anlarda kendi kendinize krizler yaratabilirsiniz. Cesaretinizi size iyi gelecek olgulara yönlendirebilirseniz mutlu olursunuz. Eğer bunu başaramazsanız atılgan ve gözü kara yapınız sizi krizlere sürükleyecektir.

Büyüyen Ay doğumluysanız; müthiş bir analitik zekaya sahipsiniz. Herhangi bir olguyu yüzeysel olarak ele almak size göre değildir. Her şeyi derinlemesine incelersiniz. Hem ilişkilerinizde, hem de yaşayış tarzınızda mükemmele odaklanırsınız. Sizin için hiçbir şey tam değildir. Eksikleri tespit edip, onarmak ve düzenlemekte ustasınız. İçgüdüsel olarak her şeye eleştirel bir gözle bakarsınız. Gözlemleme yeteneğinizi sadece başkaları için değil kendiniz için de çalıştırır ve her daim yeteneklerinizin ve zaaflarınızın farkında olursunuz. Çevrenizdeki insanların da kendilerini keşfetmelerine yardımcı olmak adına onlara ışık tutabilirsiniz.

Dolunay doğumluysanız; kendinize ideal bir partner, iş ortağı ve tamamlanacağınız bir eş bulmak için dünyaya gelmişsiniz. Hep kendi kendinize yetemediğinizi hissedersiniz. Bu içgüdü sizin sürekli olarak birine ihtiyaç duymanıza sebep olur. Kendinizden çok karşınızdakinin ne hissedeceğini önemsersiniz. Onaylanma ihtiyacı yaşamanız, kararlarınız konusunda başkalarının etkisinde kalmanıza sebep olur. Kafanızda o kadar çok alternatifi tartar ve çevrenizle paylaşırsınız ki bu durum sizi kararsız bir yapıya sokar. Olaylara objektif olarak bakabilme yeteneğine sahipsiniz. En büyük amacınız hayatın her aşamasında adil olmak. Dolunay döneminde doğan kadınların agresif ve saldırgan bir yapıya sahip olsa da; dolunay doğumlu erkekler oldukça sakin ve uyumludurlar.  

Küçülen Ay doğumluysanız; bilgiye ulaşmak ve insanlara yaymak için dünyaya gelmişsiniz. İletişim içerisinde olmak sizin için çok önemlidir. Yalnız kalmaktan keyif almazsınız. Kendinizi insanlarla olan iletişiminiz ile var edersiniz. İdeolojilerinizi, bilgilerinizi savunmak ve çevrenize empoze etmek sizin için doğal bir içgüdüdür. İyi bir eğitimci, öğretmen olabilirsiniz. Yazarların ve habercilerin de küçülen fazda doğdukları görülür. Bilgiye ulaşmak ve ona bir form kazandırmak sizin için temel amaçtır. Toplumda yer edinmek istiyorsanız bilgiye ulaşmak, eğitim almak, bilgeleşmek için çaba göstermelisiniz.

Son Dördün doğumluysanız; baş kaldırış ve özgürlük savaşçısı olarak dünyaya gelmişsiniz. Her zaman toplum önünde olmak ve kendinizi göstermek istersiniz. Hırslarınız çoğu zaman sizi ele geçirecek derecede güçlüdür. Sürekli olarak kendinizi ispatlama çabası içindesinizdir. Çocukluk dönemlerinde kendinizi yetenekleriniz bakımından ailenize ispatlasanız da, iş hayatında çok da iyi bir çalışma arkadaşı sayılmazsınız. Ruhunuzda diktatörlük olduğundan, hayatın her alanında kuralları siz koymak istersiniz. Krizlerle ile besleneceğiniz bir hayatınız olsa da yaşadığınız her kriz bilinç seviyesinde algılandığında sizi daha da güçlendirecektir.

Balsamik Ay doğumluysanız; birçok insandan farklı ve özel bir yaşama sahipsiniz. Kaderiniz sizi iz bırakacağınız şeyler yapmak için zorlar. Düşünce yapınız, yaşayış tarzınız ve ilgi yarattığınız farklılıklar kimi zaman toplum tarafından yadırganabilir. Ruhsal olarak karmaşık bir duygu durumuna sahip olsanız da ilişkilerinizde tutkulu ve derinsiniz. Potansiyelinizi ortaya çıkarmakta zorlanacağınız bir hayatınız olsa da, idealist ve fedakar yapınızla geleceğe ışık tutacak işler yapabilme kabiliyetine sahipsiniz. Hayatınız çoğu zaman kontrol edemediğiniz olaylar örgüsü ile geçecektir. Bu hayata gelme amacınız sadece kendinize değil, bütüne hizmet etmektir.