Dikkatli olunması gereken bir hafta! 4 Temmuzda ikinci ay tutulması gerçekleşecek

Geçtiğimiz günlerde bir ay, bir de güneş tutulması gerçekleşti. 4 Temmuzda ise ikinci ay tutulması gerçekleşecek. Tutulmaların olduğu dönemler çok yoğun ve baskın enerjilerin olduğu zamanlardır. Özellikle 5 Haziran ay tutulmasında zorlayıcı bir yerleşimde olan Mars birkaç gün boyunca tehlikeli olan Scheat Yıldızı ile kavuşumda olacak.

Yayınlanma Tarihi: 25.06.2020 13:50
Değiştirme Tarihi: 25.06.2020 13:50
Dikkatli olunması gereken bir hafta! 4 Temmuzda ikinci ay tutulması gerçekleşecek

İki tutulmada da Mars’ın başrolde olması önümüzdeki özellikle 6 aylık dönemde çok baskın marsiyen olayların yaşanacağını gösterir. Sonbahar aylarında retro harekete geçecek olması da tehlikeyi büyüten bir boyuttadır. Özellikle ülkeler üzerinden etkiye baktığımız yıkıcı olaylar, terör olayları, saldırılar, askeri hareketlenmeler, yangınlar, depremler gündeme gelebilir.

Kişisel anlamda değerlendirdiğimizde Scheat yıldızı kurban olma, yaralanma, şiddete uğrama ile ilgilidir. Önümüzdeki günlerde özellikle kazalar konusunda çok dikkatli olmalıyız. Aceleci ve dürtüsel davranmamak çok önemli. Uykusuzluk, dikkatsizlik, öfke krizleri kazaları tetikleyebilir.  Zehirlenmeler, boğulmalar açısından da tehlike arz ediyor.

Venüs ise bir süredir retro pozisyondaydı. 27 Haziran itibariyle retrodan çıkmış olacak. Bugün durağan pozisyonda olması özelikle ilişkisel ve parasal konularda iki gün daha sabırlı olmamız gerektiğini gösteriyor. Daha sonrasında ise venüsyen konular ikili ilişkiler, ortaklıklar, maddi kaynaklarla ilgili verilecek kararlar daha akıcı ve sorunsuz olacaktır. Venüs 6 Ağustos’a kadar İkizler burcunda devam edecek. Mayıs ayı itibariyle gündeminizde olup, çözüme kavuşmamış konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ