Dikkat! Venüs Retrosu başlıyor...

2020 yılının en önemli transitlerden biri olan Venüs retrosu başlıyor. Venüs bir buçuk yılda bir retro hareket yapmaktadır. Bu yıl da 13 Mayıs- 25 Haziran arasında Retro dönemi yaşanacak. Venüs’ün kapsadığı konularda aşk, ilişkiler, kadınlar, güzellik, estetik, maddi kaynaklar, hayattan alınan keyifler noktasında problemler ve engellemeler yaşanabilir. Çünkü Retro zamanları gezegenin enerjisinin düşmüş olduğu zamanlardır.

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2020 13:19
Değiştirme Tarihi: 13.05.2020 16:35

Venüs’ün kendine has çok özel bir pentagram döngüsü vardır. Sekiz yılda bir aynı burçta Retro yapar. Bu sekiz yıl içerisinde ise beş farklı burçta yaptığı Retro hareket gökyüzünde beş köşeli bir yıldız oluşturur. Bu göksel harekete hem karmik hem de ezoterik açıdan oldukça önemlidir. Öncelikle hayatımızda sekiz yıllık döngülerle benzer olayların yaşanmasını  tetikler. Venüs en son 2004 ve 2012 yıllarında İkizler burcunda Retro yaptı. Özellikle son retrosunu yaptığı 2012 Mayıs-Haziran aylarına tekrar şöyle bir dönüp bakmanızı tavsiye ederim. Önümüzdeki günlerde yaşayacaklarınızla benzerlikler fark edebilirsiniz.

Retro dönemleri geçmiş dönemlerle ilgili konuları da gündeme getirebilir. Retrolar çözülememiş konuların tekrar gündeme gelmesi ile ilgilidir. Venüs Retrolarında geçmiş aşklar tekrar gündeme gelebilir. Yarım kalan birliktelikler için yeni bir şans doğabilir. Aynı zamanda  küslükler yaşanmış arkadaşlıklar, kuzenler, komşularla tekrar iletişime geçebilirsiniz.

Venüs ikizler burcunda entelektüel doyum peşindedir. Çok derin, tutkulu bir aşktansa iletişime, özgürlüğe ve paylaşıma dayalı bir ilişkiyi tercih eder. Ağustos ayına kadar Venüs İkizler burcunda olacağı için sevgi ve aşk konularında fikirsel paylaşım, yeni birşeyler öğrenmek ve bunları paylaşmak iç güdüsü çok yoğun olacak. Arkadaşlıkla başlayan ilişkiler aşka dönüşebilir.

Retro dönemleri içe dönüş zamanları olduğu için daha çok eyleme geçmektense düşünüp, analiz etme dönemleridir. Sevgi temaları üzerine düşünmek, kendi değer yargılarımızı önemsememiz gerekiyor. Bu dönemde duygularımızı dile dökmek de isteyebiliriz. Çünkü ikizler burcu iletişim ve kendini ifade etmek isteyen bir burçtur. Fakat Retro enerjinin olması beklediğimiz oranda bizi iyi hissettirecek dönüşler alamayacağımızı da gösterebilir. Kişilerin kendilerini yalnız ve izole etmesini ifade edebilir. Bu süreç aynı zamanda bazı kişiler için ruh eşi, ruh ikizi karşılaşmalarını da getirecek. Fakat bu karmik hakkedişi olan kişiler için geçerli olacaktır. Retro gezegenler karma ile ilgilidir. Bazı doğum haritaları karmik karşılaşmaları vadeder.

Retro dönemlerinde söz, nişan, evlilik çok tavsiye etmiyoruz. Eğer kişinin doğum haritasında Venüs retroysa bir istisna olabilir. Bu kişiler için verimli zamanlardır. Ama Venüs’ü ileri harekette olanlar için yeni bir başlangıç yapmamak önemlidir. Bu ortaklıklarla da ilgili olan bir süreçtir. Bir ortaklık kararı vermek sonrasında pişmanlık yaratabilir. Bu ortaklıkta şartların belirlenmesi noktasında beklentileri karşılamayacak durumlar olabilir.

Bu dönemde estetik operasyonlar, imaj değişiklikleri, kişisel bakımlar pişmanlıklar yaratabilir. Bir şey yapılsa dahi istenildiği gibi olmayabilir, tekrar düzeltmek adına birşey yapmak gerekebilir. Retro demek tekrarlamak demektir. Özellikle güzellik ve estetik alanında çalışan kişilerin ya da işletmecilerin de bu dönemde sıkıntılar yaşaması söz konusu olabilir.

Venüs maddi kaynaklarla da ilgilidir. Alım-satımlarda dikkatli olmak, parasal yatırımlarda temkinli kararlar vermek önemlidir. Para piyasaları hareketlenebilir. Özellikle değerli madenler konusunda belirsizlikler çok fazla olabilir. Bu belirsizlik dönemlerinde ani kararlar vermek maddi kayıplara sebep olabilir. İkizler ticari faaliyetlerle de ilgilidir. Bu dönem ticari faaliyetler bir takım sorunlar olabileceğini gösterir. Salgın dolayısıyla adeta duran ticari faaliyetlerle ilgili bu dönemde önemli kararlar verilecektir. Özellikle eğitim kurumları ile ilgili siyasi otoritelerin önemli kararları açıklanabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ