Dikkat! Merkür retrosu başladı! Peki bu süreçte neler yaşanacak?

17 Şubat-11 Mart arası süreçte devam edecek olan Merkür Retrosu başladı. Normal şartlarda hiçbir gezegen geri bitmez. Fakat gezegenlerin hızı yavaşladığında, biz onları geri gidiyor olarak algılarız.

Yayınlanma Tarihi: 19.02.2020 11:17
Değiştirme Tarihi: 25.02.2020 15:47
Dikkat! Merkür retrosu başladı! Peki bu süreçte neler yaşanacak?

Bu dönemler gezegenlerin enerjilerinin düştüğü ve tam anlamıyla sağlıklı çalışmadığı zamanlardır. Merkür Balık burcunda zararlı olduğu bir pozisyondadır. Algılamada zorluk, duygusal düşüncenin hakim olması, mantıktan uzaklaşma, kafa karışıklığı, unutkanlık, alınganlık verebilir. Bir de balık burcunda gücünün azalması bu etkileri çok daha fazla arttıracaktır.

Merkür’ün hem yazılı sözlü iletişimi temsil etmesi, hem de anlaşmalar, imza gerektiren her türlü işin temsilcisi olması bu süreçte özellikle dikkatli olmamızı gerektiriyor. Eğer doğduğunuz anda Merkür’ünüz retro pozisyonda değilse siz de risk altındasınız. Bu dönemde önemli bir karar almamaya, iş anlaşmaları, alım satım için imza atmamaya özen göstermelisiniz. Özellikle parasal konularda kayıplar yaşanabilir, iş görüşmelerinde yanlış anlaşılmalar olabilir. Retro süreci bittikten sonra bu dönemde alınan kararlar pişmanlık yaratabilir. Bu dönem daha çok geçmişle ilgili düşünme, analiz etme, plan yapma zamanıdır. Fakat adım atmak için beklemek gerekir. Özellikle yeni iş kurmak, bir proje başlatmak için hiç uygun bir zaman değildir.

Merkür Balık sıvılarla da ilgili olduğunda bu dönemde gıda ve ilaç zehirlenmeleri artabilir. Özellikle sahte içki, yanlış ilaç tedavisi riski vardır. Evde özellikle su ile çalışan çamaşır, bulaşık makinesi gibi aletlerin arızalanma durumu ya da su baskınları olabilir. 

Bu süreç sezgisel algılayışın arttığı bir dönemdir. Duyguların ifade edilmesi, empati ve şefkat hissiyatının artışı söz konusudur. Bazen aldığınız bir mesaj, gördüğünüz bir sembol bile size mesaj vermek istiyor olabilir. Fakat kendinizi kandırmamaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte bilgiler çarpıtılabilir, verilen sözler tutulmayabilir, yapılan planlarda aksamalar olabilir. Merkür Balık ilahi plana teslimiyet sürecidir. Karmik karşılaşmalar yaşanabilir. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ