Dikkat! Merkür retrosu

Dikkat! Merkür retrosu
Yayınlanma Tarihi: 09.07.2019 15:56 | Değiştirme Tarihi: 09.07.2019 15:56

Merkür 7 Temmuz- 2 Ağustos arasındaki dönemde retro harekette olacak. “Yine mi retro?” dediğinizi duyar gibiyim.

Merkür yılda 3 kez retro yapar. O nedenle kaçış yok. Önemli olan bu süreci en faydalı şekilde geçirebilmek. Merkür Aslan burcunda başladığı retro hareketine, Yengeç burcundan devam edecek. Peki bu süreçte nelere dikkat etmeliyiz, kimler için bu dönem fırsatlar barındırıyor. Gelin bunlara göz atalım.

Öncelikle doğum haritasında Merkür’ü retro olan kişiler bir aylık süreçte bazı fırsatlarla karşılaşabilirler. Yarım kalmış işleriniz, görüşmeleriniz sonuçlanabilir. Fakat yeni başlangıç yapmak isteyen için doğum haritasında retro olsa bile Merkür’ün ileri harekette olduğu dönemler daha uygundur.

Merkür retrosunu en verimli şekilde değerlendirmenin yolu yarım kalmış işleri tamamlamaya, organize etmeye çalışmaktır. Keyif aldığınız ve uzun zamandır gidemediğiniz yerlere gidip, anıları tazeleyebilirsiniz.

Önceden alınan kararlarınız ile ilgili yaşanacak gelişmeler sizi olumsuz etkilemez. Örneğin bir iş başvurusu yaptınız ve dönüşü Merkür retrosunda alıyorsunuz. Bunda hiçbir sorun yoktur. Fakat bir dava açacaksanız, yeni bir başvuru yapacaksınız, yeni bir eğitime başlayacaksınız, maddi değeri yüksek telefon, araba vb gibi şeyler alacaksanız 2 Ağustos sonrası dönemi beklemelisiniz.

Merkür retrosunda alınan kararlarımızı daha sonrasında sorgularız. Sevgiliniz ile iletişim problemi yaşıyorsunuz, ki Aslan burcunda retro olacağı için çokça ego çatışması, sen-ben krizi yaşanacaktır. Ayrılık kararı alırsanız, retro sonrasında bundan pişmanlık duyabilirsiniz. Eski sevgililer tekrar gündeme gelecektir. Uzun zamandır görmediğiniz, konuşmadığınız çocukluk aşklarınızla, arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçebilirsiniz.

İletişimin kilitlendiği, yanlış anlaşılmaların ayyuka çıktığı bu süreçte internet üzerinde alışveriş yaparken, banka işlemlerinizde özellikle dikkatli olmalısınız. Değerleri eşyalarınızı kaybedebilirsiniz. Normalde olduğunuzdan çok daha dalgın olabilirsiniz. Dolandırıcılar bu dönemi fırsat bilirler. Borsa ve yatırımlarınız konusunda kesinlikle risk almamalısınız.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ