Dikkat! Fazla iyimserlik kaybettirebilir!

Yeni haftaya Jüpiter ve Neptün arasında gerçekleşen olumlu enerjinin etkisinde giriyoruz. Bu iki gezegen de astrolojide iyicil gezegenler olarak değerlendirilir. İdealler, merhamet, ruhsallık, mistik deneyinler, inançlar ile ilgilidir. 

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2020 15:02
Değiştirme Tarihi: 28.07.2020 15:02
Dikkat! Fazla iyimserlik kaybettirebilir!

Olumlu etkileşim içerisinde olduklarında hayal kurmak, geleceğe dair olan hedeflere iyicil ve olumlu bir bakış açısıyla bakmak söz konusudur. Bu sınırları aşan bir enerjidir. Bu etki altında bütün zorlukların üstesinden geleceğinizi hissedebilir ya da kendinize dair bir kaçış yolu bulduğunuza inanabilirsiniz. Hoşgörülü davranmak, içsel rehberliğe güvenmek, bilgece hareket etmek bu transitte oldukça önemlidir. Teslimiyet ve kabul gerçek hakikate ulaşmakta bir yoldur.

Jüpiter ve Neptün arasında olumlu olan etkiyi, Venüs’ün gölgelediği bir hafta içerisindeyiz. İyimser bakış açısına sahip olduğumuz özellikle ikili ilişkiler ile ilgili konularda hayalkırıklıkları yaşanabilir. Bir birliktelik halinde olduğumuz ya da yeni tanıştığımız kişileri bu etki altında iyi gözlemlemek, temkinli hareket etmek, hemen güvenmemek ve bu dönemde verilecek sözlere çok inanmamak ve umut bağlamamak önemlidir. Bu etkileşim aynı zamanda kişinin kendi gerçekliği ile de yüzleşmesi gerektiğini gösterir. Bir ilişki içerisinde gerçekleri görmezden gelmeyi bırakması, kendine ve partnerine karşı dürüst olması gerekir.

Venüs Neptün maddi konularla ilgili belirsizliklerin olduğunu vurguluyor. Önümüzdeki günlerde para piyasalarındaki hareketlilikler çok öngörülür olmayabilir, dolandırıcılar iş başında olacaktır. Kayıp, çalıntı, yanlış işlem, dikkatsizlik maddi kayıp yaşatabilir.

Her ne kadar Venüs’ün gölgelediği bir Jipiter-Neptün etkileşimi olsa da bu göksel kombinasyonda kişinin kaderini sevmesi, yaşadıkları konusunda bir kabul ve şükür enerjisini çalıştırması faydalı olacaktır. Sezgilerin güçlendiği, dua, meditasyon, şifa enerjisinin kullanılabileceği bir zaman dilimidir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ