Dikkat, dikkat! Merkür Retrosu başlıyor

Dikkat, dikkat! Merkür Retrosu başlıyor
Yayınlanma Tarihi: 25.07.2018 12:21 | Değiştirme Tarihi: 25.07.2018 12:21

Aslan burcunda hareket eden Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında retro hareketine başlayacak.

Yeni bir Merkür retrosu ile karşı karşıyayız. Aslan burcunda hareket eden Merkür 26 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında retro hareketine başlayacak. Bu süreç içerisinde hem ay hem de güneş tutulmalarına eşlik edecek. Merkür dünyaya çok yakın olduğundan hızı yavaşladığında etkisini hemen hissederiz. Aslan burcunda oldukça iddialı olan, sözünü esirgemeyen, ani çıkışlara, egolu söylemlere sebebiyet veren bir enerjiye sahip olmasından dolayı, özellikle enerjisinin tuhaflaştığı retro döneminde iletişim dilimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Eğlence sektöründeki kişilerin ve liderlerin ani çıkışlarla gündeme bomba gibi düşeceği bir sürece giriyoruz. 

Güneş burcu, Ay burcu, yükseleni, Merkür’ü Aslan burcunda veya sabit burçlarda olan kişileri bu süreç içerisinde oldukça gergin ve agresif görebiliriz. Merkür İkizler ve Başak’ın yöneticisi olduğundan bu iki burçta retronun etkisi altında olacak. Her ne kadar bu burçlar birincil etki alanında olsa da Merkür geri giderken özellikle dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. İletişim problemleri, teknolojik aletlerde arızalar, dolandırıcılıklar, alım-satım işlerinde problemler en çok karşımıza çıkacak olgulardır. 

Mümkünse bir aylık süreçte yeni bir işe başlamayın, girişimde bulunmayın. Önünüze gelen teklifleri değerlendirme aşamasında tutup, kararınızı retro sonrasında verin. Bu süreç ölçüp, tartmak, düşünmek, incelemek açısından yararlıdır. Yarım kalan işlerin tamamlanması için bir fırsattır. Ama yeni bir enerjiyi ortaya çıkarıp, başlangıçlar yapıldığında verim alınamayabilir. Araba, pahalı elektronik aletlerin alınması için uygun bir zaman değildir. Teknolojik problemler çıkardığından verilerimizi yedeklememiz, e-posta yolu ile olan iletişimlerime dikkat etmemiz, internet bankacılığına ekstra özen göstermemiz gerekir. 

Merkür retrosu eski ve yarım kalmış ne varsa önünüze getirecektir. Eski sevgiliden gelen mesajlar, uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşmanız çok olasıdır. Fakat buraya dikkat! Retroyla gelen, retroyla gider derler. Bu süreçte dönen eski sevgiliden hayır gelmeyeceğini unutmayın. Kapanmamış bir hesabınız varsa helalleşip yolunuza devam edin. Yeni enerjilere yer açın. Yeni biri ile mi tanıştınız? Bu kişi hayatınızda çok kalıcı olmayabilir. Başladığınız bir ilişki hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Unutmayın bu süreç geçici enerjileri içerisinde barındırıyor. Merkür retrodayken doğan kişiler için ise fırsat ve yeniliklerin ortaya çıkacağı keyifli bir süreç olacak.  

ASTROLOJİKA