Chiron yıldızının burçlara etkisi!

Chiron yıldızının burçlara etkisi!
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2018 14:35 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:17

Kuyruklu yıldız olan Chiron'un astrolojide ne anlama geldiğine ve burçlara olan etkisine hep birlikte bakalım...

Kuyruklu yıldız olan Chiron astrolojide bizi derinden yaralayan, psikolojik olarak çıkmazda hissetmemizi sağlayan, kendimize yetemediğimiz alanları ifade eder.  Psikolojimizin anahtarı gibidir. Defalarca aynı yerden yaralanmamıza rağmen bir türlü çıkış yolunu bulamıyorsanız Chiron ilgili alana temas ediyordur. Acılarımızla olgunlaşırız ve edindiğimiz tecrübelerle kimilerinin yarasına merhem oluruz. Chiron tam da budur!

Chiron 17 Nisan itibariye Koç burcuna geçiş yapıyor. Eylül-Şubat ayları arasında tekrar balık burcuyla temas etse de, 17 Nisan 2027’e kadar koç burcunda kalacak. 1969-1977 yılları arasında doğanlar için hayatlarında yeni bir dönemi başlatacak. Bu dönem içerisinde doğduysanız, maddi gereksinimleri elde etmek adına, hayatınızdan nelerin uçup gitmesine izin verdiğinizi sorgulayacaksınız. Manevi değerleri hayatınızda çok daha ön plana çıkaracaksınız. Huzuru bulmak adına birçok şeyden vazgeçip, özünüze döneceksiniz.

Koç temasında korku ve kısıtlılıklara yer yoktur, cesaret vardır. Her şeyi yapabileceğine inancı tam olan koç, harekete geçmek ister. Tek başına mücadeleyi sever, benmerkezcidir. İnisiyatif almayı ve bağımsız bir şekilde yoluna devam etmeyi ifade eder. Chiron ise yaralarımız ve eksik hissettiğimiz tarafımızdır. Chiron Koç burcu temasında bu iki olgunun çatıştığını göreceğiz. Bu süreç özellikle burcu, yükseleni, ay burcu koç olan kişileri çok derinden etkileyecek.  Kimliğimizi sorgulayacağız. Kendi özgürlüğümüz adına, çevremize zarar veriyorsak ya da başkalarının özgürlüğüne müdahale ediyorsak ders alıcı tecrübeler yaşayacağız. Ama aynı zamanda kendimizin de farkına varacağız. Kişisel yeteneklerimizi ortaya çıkarmak adına daha fazla emek sarf edeceğiz. Haklarımızın çiğnendiğini, zarar gördüğümüzü hissettiğimizde çok daha güçlü ve cesaretli bir şekilde haklarımızı koruyacağız.

Chiron döngüleri uzun yılları kapsadığından toplumsal bazda da birçok değişikliğe sebep olur. Kişilerin kendilerini keşfetme çabaları yaşam koçları, psikanalistler, terapistler, astrologlar ve şifa çalışmaları ile uğraşanların önünü açacaktır. Fiziksel yaralanmaları da temsil eden Chiron’un Koç burcundaki seyri, önümüzdeki yıllarda özellikle baş bölgesi ve beyin ile ilgili araştırmaların çoğalacağını, yararlı  tedavi yöntemlerinin tespit edileceğini bize gösterecektir. Özgürlük ve bağımsızlık arayışı, insan haklarının sorgulanması, kadın ve çocuklar ile ilgili yeni reformlar gündeme gelecek ve köklü değişiklikler yaşanacaktır.

ASTROLOJİKA