Bu hafta burçları neler bekliyor? İşte haftalık burç yorumları...

27 Şubatta gerçekleşmiş olan Başak dolunayının etkilerini bu hafta yaşıyor olacağız. Başak burcunda gerçekleşen dolunaylar hayatımızı düzenlemek, işlerimizi planlamak, düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmak açısında oldukça verimli zamanlardır. Problem çözme, yaptığımız bir şeyi daha kısa sürede yapmak için bir çözüm üretme, iş hayatımızda verimliliği arttırma ve zamanı doğru üretken bir şekilde kullanma imkanı elde ederiz. Detaylara fazlasıyla takılmak bazen, bütünün görmemize engel olabilir.

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2021 09:24
Değiştirme Tarihi: 02.03.2021 13:01

Buna özellikle dikkat etmeliyiz. Zihinsel anlamda yeni düşüncelere, tavsiyelere açık olacağız ki bu hafta Jüpiter-Merkür etkileşimi de haftaya iyicil bir enerji vermiş olacak. Önemli toplantılar, görüşmeler için oldukça avantajlı bir hafta olacak. Beden sağlığımıza daha fazla özen gösterebiliriz, diyete ve spora başlamak için çok güzel bir dönemdir. Özellikle doğru beslenmek, sağlıklı yaşama özen göstermek, ertelediğimiz doktor görüşmelerini yapmak için uygun tarihler. Burçlar olarak değerlendirdiğimizde;

Koç: Çalışma ortamınız iş arkadaşlarınız ile ilgili konularda gelişmeler yaşabilirsiniz. Başak dolunayı etkisi ile işlerinizi toparlama, düzenleme ve planlama fırsatı bulabilirsiniz. Önemli bir projeniz tamamlanabilir ve takdir toplayabilirsiniz. Psikolojik olarak sizi yoran, zihninizi meşgul eden bir şey son buluyor gibi. Özellikle ilişki konusunda kafanıza taktığınız bir şey varsa bu konuda netleşmek sizi rahatlatacak. Önümüzdeki günlerde seyahatlerini arttıracak gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Boğa: Dolunay etkisi sizi daha çok aşk ve ilişkiler konusunda etkiliyor. İlişkinizde bir problemi aşmaya çalışıyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir durumunuz varsa, yakın çevrenizden kişilerden destek ,istemek bu hafta için faydalı olacak. Belki de sosyalleşmek ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek, bir grup aktivitesi düzenlemek sizi rahatlatacak. Zihinsel açıdan rahatlamaya çok ihtiyacınız var.  Dikkat edin maddi açıdan masraflarınızı arttıracak bir döneme giriyorsunuz.

İkizler: Evde bir düzenleme, temizlik, restorasyon gibi bir durum olabilir. Bu hafta daha çok evde vakit geçirebilir, home ofis çalışabilirsiniz. Aile bireylerinin sağlık durumları sizi de etkileyebilir. Belki bir yakınınıza refakat etmek durumunda kalabilirsiniz. Hafta ortasından itibaren kendinizi çok enerjik ve dinamik hissedeceksiniz. İş ortamınızdan, yöneticilerinizden alacağınız haberler sizi kendinizi değerli hissettirebilir. 

Yengeç: Kardeşleriniz, yakın çevreniz veya kuzenlerinizle ilgili bir gündem söz konusu olabilir. İş hayatınızla ilgili yakın çevrenizden destek almak isteyebilirsiniz. Fakat sanki bir fikir ayrılığı gözüküyor. Destek beklediğiniz bir konuda beklenmedik bir yaklaşımla karşılaşabilirsiniz. Eğitim hayatınız varsa çok çalışmayı gerektirecek bir süreç olacak gibi gözüküyor. Bir eğitim için seyahat etmeniz gerekebilir. Bu hafta aracınızın bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Aslan: Maddi açıdan gelişmeler, fırsatlar söz konusu olacak. elinizdeki parayı doğru bir şekilde değerlendirmek için oldukça iyi bir hafta olacak. Belki biraz borçlanıp bir yatırım yapabilirsiniz. İnce eleyip, sık dokuyacaksınız. Hesap işlerine bu hafta çok kafa yoracaksınız. Belki de istediğiniz bir şey için parayı denkleştirmeye çalışıyorsunuz. Ama merak etmeyin beklemediğiniz bir yerden güçlü bir destek gelecek. İkili ilişkiler konusunda ise gelişmeler devam ediyor. Yalnızlar için renkli bir dönem olacak.

Başak: Burcunuzda gerçekleşen dolunay bu haftayı sizin için önemli kılıyor. Hayatınızda düzene sokmak istediğiniz konular var. Fakat bu konularla ilgili partnerinizin desteği de sizin için önemli. Eğer ortaklı bir iş yapıyorsanız bu hafta ilişkileriniz açısından önemli olacak. Bir karar vermek, belki bir konuda uzlaşmaya çalışmak gerekecek. Detaylara çok fazla takılmamanızı öneririm. Yoksa ufacık bir pürüzden olayı büyütebilir ve kendi alehinize bir koşul oluşturabilirsiniz.  Bedensel görünüşünüzü, sağlığınızı önemsemelisiniz.

Terazi: Yalnız kalmak istiyorsunuz, fakat aynı zamanda duygusal açıdan da destek istediğiniz günlerden geçiyorsunuz. İçinizi huzursuz eden konulardan ruhen arınmak sizin elinizde olacak. Sürekli geleceği düşünüp, kaygı seviyenizi yükseltmekten vazgeçmelisiniz. Meditasyon, yoga, açık havada bir yürüyüş ya da eğer ihtiyaç duyarsanız profesyonel bir kişiden destek alabilirsiniz. Biraz kendi iç sesinizi dinlemeye ihtiyacınız var. Günlük rutinlerinize sizi ruhsal açıdan rahatlatacak bir aktivite katmalısınız.

Akrep: Kendinizi sosyal çevreniz içerisinde göstermek, biraz ön plana geçip adınızdan söz ettirmek istiyorsunuz. Bir iş, proje, reklam ve tanıtım işiniz varsa bu hafta bu konuyla ilgili bir adım atabilirsiniz. Yaratıcılığınızın çok yüksek olacağı bir hafta olacak. Yeni bir hobisel aktivite sizi çok iyi gelebilir. Arkadaşlarınız arasında ufak kırgınlıklar yaşanabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir. bu konularda biraz daha yapıcı olmaya çalışmalısınız.

Yay: İş hayatınızla ilgili sonuç bekleyen konularda bir gelişme yaşanacak. Daha önce görüşme yaptığınız bir yerden geri dönüş alabilirsiniz, işinizi bırakmaya karar verebilirsiniz, mevcut işinizde yetki ve sorumluluklarınızı arttıracak gelişmeler olabilir. Bu hafta ilk gündeme maddeniz kesinlikle iş olacak. Bu süreçte özgüvenli bir şekilde hareket etmelisiniz, yetenekleriniz göstermeniz gereken bir hafta olacak. Bunun yanında evlilik aşamasındaysanız, ev bakma, yer değişikliği gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

Oğlak: İkili ilişkilerinizde yaşadığınız sorunlar, anlaşmazlıklar sizi yormuş gibi gözüküyor. Bir süre bulunduğunuz yerden uzaklaşmak isteyeceksiniz bu hafta kısa mesafeli bir yolculuk yapabilirsiniz. Gittiğiniz yerde sessizlik ve huzur arasanız da iş hayatınızdaki sorumluluklar sizi bırakmayacak. Önümüzdeki bir aylık süreçte kendinize zaman ayırmakta güçlük çekebilirsiniz. O nedenle bu haftanın tadını çıkarmaya bakın.

Kova: Borç alacak konuları ile ilgili önemli bir hafta olacak. Belki beklediğiniz bir para elinize ulaşacak ya da eğer bir mahkeme sonuçlanacak. Yeni kazanç yolları arıyorsunuz. Zihniniz son zamanlarda daha çok maddi kaynaklar konusunda meşgul gözüküyor. Ödemeleriniz varsa bu hafta bunları ödeyip, bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Belki uzun süreli bir krediniz kapanabilir. Partnerinizle maddi açıdan bir gerginlik yaşayabilirsiniz.

Balık: Her ne kadar affedici, orta yolu bulmaya çalışan, empatik bir yaklaşımınız olsa da bazen sizin de bazı konularda sabrınız taşabiliyor. Bu hafta canınızı sıkan bir konuda artık konuşmak isteyeceksiniz. Ama stres yapmayın sizin için çözüm olanakları olacak. ilişkinizde, ortaklığınızda ya da ailevi bir konuda sizi rahatlatacak bir gelişme olacak. Başkalarıyla olan ilişkinizde yaşadıklarınız dolayısıyla kendinizi eleştirmekten, suçlamaktan vazgeçmelisiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ