Bu hafta burçları neler bekliyor? İşte haftalık burç yorumları...

Merkür retrosunun sona ermesiyle birlikte rahatlayacağımız, işlerimizin hızlanacağı dinamik bir haftaya giriş yapıyoruz. Merkür Retro döneminde önemli imzalar, görüşmeler yapılmamalı, yeni bir şeylere başlamak yerine mevcut elimizdeki işler bitirilmeli, iletişim kazalarına dikkat edilmeli demiştik. İşte bu süreç artık sona erdi. Önemli görüşmelerinizi bu hafta içerisinde planlayabilirsiniz. 

Yayınlanma Tarihi: 22.02.2021 09:20
Değiştirme Tarihi: 22.02.2021 15:28

Merkür bu hafta Jüpiter’le de güzel bir etkileşimde olacak. Toplumsal açıdan özellikle pandemi ve işletmeler konularıyla ilgili önemli kararlar açıklanabilir. Geçmişte planlanmış, ama hayata geçirilmemiş konularda önemli adımlar atılacak. Haftanın ilk günü Güneş Fomalhaut yıldızında yer alırken dua, meditasyon, şifa enerjisinin çok aktif olduğu bir gün olacak. İlahi destek özellikle aile, çocuk, ilişkiler konusunda hissedilecek. Haftanın ilk üç günü özellikle sevdiklerinizle vakit geçirmek, duygusal anlamda motive olma ihtiyacınız çok olacak. Çarşamba günü itibariyle hakim olan enerjilerden biri de Mars-Pluto desteği olacak. Sağlam adım atmak istediğimiz, güvenlik ve kalıcılık aradığımız konularda girişimler yapabilirsiniz. Çevremizden destek alabilirsiniz. Bedensel açıdan da kendinizi bu sürece hazır hissedeceksiniz. Cumartesi günü gerçekleşecek ola Başak dolunayı ise özellikle mesleki konular, iş arkadaşları, sağlık, hijyen, günlük rutinlerle ilgili konuları gündemimize taşıyacak.

KOÇ: Haftaya aile temalı konularla başlıyorsunuz. Daha önce konuşulmamış bir konuyu, ailenizle paylaşıp fikir almak isteyebilirsiniz. Haftanın ilk günü özellikle baş bölgesiyle ilgili sorunlar, migren atakları olabilir. Eğer Merkür retrosu etkisiyle arkadaş çevrenizde bir sorun, kırgınlık yaşadıysanız bu hafta yanlış anlaşılmaları düzeltmek açısından oldukça güzel olacak.

BOĞA: Hafta başında bir seyahat planınız olabilir, özellikle bir iş seyahati yapacaksanız olumlu fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında ilişkiler ön plana çıkıyor. Sevdiğiniz kişiye karşı eleştirel yaklaşımınız gerginlik yaratabilir. Eğer  bir sorun olduğunu düşünüyorsanız haftasonu özellikle probleme daha çözüm odaklı yaklaşmanız, orta yolu bulmaya çalışmanız faydanıza olacaktır.

İKİZLER:  Parasal konularla ilgili çok fırsatlı bir hafta, özellikle haftanın ilk iki günü yatırım yapabilirsiniz. Ya da elinizdeki para değerlenebilir. Hafta ortasından sonra ev, aile, ebeveynlerle ilgili konular daha çok gündeminizde olacak. Evinizde bir tadilat olabilir, bir aile büyüğünün sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Eğitim dönemi olanlar için tekrar eğitime dönüş söz konusu olacak.

YENGEÇ: Haftaya ay yengeç burcunda başlıyoruz, bu gösterge haftaya güzel bir enerjiyle, dinamik, pozitif bir şekilde başlayacağınızı gösteriyor.  Arzu ettiğiniz bir şeyin gerçekleşmesi sizi çok mutlu edebilir. Sevildiğinizi hissedeceğiniz bir hafta olacak.  Haftanın ikinci yarısı iş hayatınızla ilgili bir haber alabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz bir prim, zam gerçekleşebilir.

ASLAN: Hafta içinde partnerinizle aranızdaki sorunları çözmek, daha iyi bir iletişim gerçekleştirmek için çok güzel bir enerji hakim olacak. Söylenmemiş olan duygular ifade edilebilir, yeni bir ilişkiye adım atılabilir. Bu hafta başında gördüğünüz rüyalar mesaj içerikli olabilir. Manevi enerjilerin çok aktif olduğu bir hafta olduğu için, dua, dilek enerjisini çalıştırmayı ihmal etmemelisiniz.

BAŞAK: Sosyal çevrenizden güzel bağlantılar yakalayabileceğiniz bir hafta olacak. Fakat özellikle maddi konularda ortak kararlar vermemenizi tavsiye ederim. Bu hafta burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Özellikle sağlık açısından dikkatli olmalısınız. Kronik bir rahatsızlığınız varsa bir doktor görüşmesi yapabilirsiniz. Mesleki konularda yapılacak olan görüşmeler bu hafta sizin için olumlu sonuçlanacaktır.

TERAZİ: İş hayatınızla ilgili oldukça yoğun bir hafta olacak. Önemli görüşmeler, toplantılar bu hafta başında gerçekleşebilir. Perşembe günü itibariyle biraz daha stresli görünümler olacağı için ilk günleri değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Hafta ortasından sonra belirsiz olan koşullarla ilgili haberler alacaksınız. Bunların bazıları sizin canınızı sıkabilir. Arkanızdan iş çevrildiğini düşünmeniz sizi strese sokacak.

AKREP: İlişkiler açısından gergin bir hafta olacak. Özellikle aileniz ve eşiniz arasında kalacağınız tatsızlıklar olabilir. Orta yolu bulmaya çalışmak sizi oldukça yoracak. Özellikle kardeş ya da kuzenlerinizde bu sorunu çözmek için destek alabilirsiniz. Hukuki işlemler ve yurtdışı bağlantılı konular için çok olumlu enerjiler aktif olacak. Haftanın ilk günlerini bu tarz işlerini ayırabilirsiniz.

YAY: Bu hafta borçlanma, ödemelerle ilgili gelişmeler var. Özellikle ofis ya da işinizle ilgili bir yatırım yapabilirsiniz. Bu bir tadilat ya da geçmiş zamanlı bir borcun ödenmesi olabilir. Geleceğe dönük olan bu yatırım sizi bir süre zora soksa da sonrasında rahatlatacaktır. Eviniz, ailenizle olan ilişkileriniz açısından oldukça keyifli bir hafta olacak. Sevdiklerinize vakit geçirmek bu hafta sizi rahatlatacak.

OĞLAK: Evliyseniz eşinizle bu hafta önemli bir karar verebilirsiniz. Bu bir yatırım kararı olabilir. Eğer bir araç alımı düşünüyorsanız bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Parasal konular özellikle hafta ortasında daha çok gündeme gelecek. Yakın çevrenizden güçlü destekler alabilirsiniz. Özellikle bir iş başvuru süreciniz varsa yakın çevrenizden biri bu konuda size bir kapı açabilir.

KOVA: Burcunuzda gerçekleşen Merkür retrosu hafta başında son eriyor. Gündelik hayatınız, iş hayatınızla ilgili bir hareketlilik başlayacak. Maddi açıdan sizi rahatlatacak gelişmelerle karşılaşacaksınız. Kazançlarınız artacak. Hatta bu hafta sürpriz bir şekilde bile elinize para geçebilir, şans oyunlarını değerlendirebilirsiniz. Fakat haftasonunda gerçekleşen dolunay sizin bu parayı kazanmanızla, harcayacak bir konu bulmanızın çok kısa bir süreç olacağını gösteriyor. Eşinizin bu para üzerinden sizden bir talebi olabilir.

BALIK: Duygusal hassasiyetinizin yüksek olduğu bir hafta olacak. Duygusal tatmin, ruhsal olarak beslenmek istediğiniz günlerden geçiyorsunuz. Bu hafta keyifli bir haber alabilirsiniz. Üç haftalık süreç boyunca Venüs burcunuzda hareket edecek. Bu süreçte kendinizi şımartmak isteyeceksiniz. Öz bakımınıza da dikkat edeceksiniz, hayatınızı güzelleştirmek isteyeceksiniz. Mevcut bir ilişkinizde netleşeceksiniz. Sevdiğiniz kişinin günlük meşguliyetleri sizi yorabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ