Bu gökyüzü kombinasyonu yüzyılda bir yaşanıyor!

Bu gökyüzü kombinasyonu yüzyılda bir yaşanıyor!
Yayınlanma Tarihi: 16.11.2018 14:55
Değiştirme Tarihi: 16.11.2018 15:04

Hayatınızda birşeylerin değişmesini mi istiyorsunuz? O zaman şuana kadar denemediğiniz, hayatınıza yenilikleri getirecek farklı şeyleri yapmaya niyet etmelisiniz. 16-17 Kasım günü yüzyılda bir rastlanacak bir gökyüzü kombinasyonu ile karşı karşıyayız.

Astroloji bize anın kalitesini sunar ve bunun ışığında fırsatları yakalamamıza yardımcı olur. Bu iki günü ruhumuzu iyileştirmek, duanın gücünü kullanmak ve mucizelere kapı açmak için değerlendirmeliyiz. İyilik yapın ki evrenin size vereceği mucizelere kucak açın.

2018 Kasım ayı,  2019 yılının adeta fragmanını bizlere sunuyor. Ay düğümlerinin değişmesi, Jüpiter’in Yay geçişi, Uranüs’ün Koç burcunda görevini tamamlamak üzere Retro sürecinde olması ve 2019’da Boğa burcuna geçiş için son hazırlıklarını yapması öncelikle 2019 yılı olmak üzere, önümüzdeki 7 yıllık döngünün alt temalarını görmemizi sağlıyor.

Venüs’ün Akrep burcunda başlayan ve Terazi burcunda son bulan Retro süreci ilişkiler açısında çok zorlu dönemlerden geçmemize sebep oldu. Çoğu kişi hayatlarında insanların doğru kişiler olmadığını fark etti, aldatmalar gün yüzüne çıktı, sadakat sınavı verildi. Bazı ilişkilerde ise fırtınalı dönem sonrasında daha büyük bir bağlılık oluştu. Şimdi ise Venüs ileri hareketine başlarken, Merkür Yay burcunda gerilemeye başlıyor. 16-17 Kasım gününde ise bu iki gezegeni durağan pozisyonunda görüyoruz. Bunun anlamı ise 2019 yılında hayatımızda çok farklı, daha önce yaşanmamış, deneyimlenmemiş olayların olacağıdır. Göksel kombinasyon ne kadar özel ve nadir gözüküyorsa, hayatımıza dokunuşu da o kadar büyük olur. Bu iki gün içinde doğan bazı çocuklar özel bir amaca hizmet etmek, dünyada birşeyleri değiştirmek için dünyaya geliyorlar. Dünyadaki adaletsizliği, inanç savaşlarını, iletişimsizliği dibine kadar yaşayıp, acılarla dönüşecek, bir şeyleri değiştirmek için mücadele edecek ve tarihe not düşülecekler.

Merkür Yay burcunda 18 Kasım-7 Aralık arasında Retro hareketini yaptıktan sonra, uzun ve yorucu bir yılı geride bırakmamızı sağlayacak. Merkür Yay’a geçtiğinde zihinsel olarak bizi iki uç noktaya taşıyabilir. Fikirlerimizi dogmatik bir şekilde savunmak, fanatikliği en üst noktada yaşamak, düşündüklerimizi başkalarına dayatmaya çalışmak, yargılamak Yay burcunun tuzakları arasındadır. Diğer bir alternatif ise aşırı iyimserlik ve vurdumduymazlıktır. Zihni ve iletişimi temsil eden Merkür’ün sevmediği bir burçta Retro yapması ise zihinsel dalgınlığı, ticari problemleri, anlaşmalarda verilen sözlerin tutulmasını, fikir çatışmalarını arttıracaktır. Bu konularda temkinli olmak, önemli anlaşmalardan kaçınmak, yurtdışına yapılacak seyahatlerde evraklar konusunda yaşanabilecek sıkıntılara karşı hazırlıklı olmak, iletişim dilimize dikkat etmek oldukça önemli. 7 Aralık sonrasında enerjiler rahatlayacak. Bu döneme kadar biraz daha içsel yolculuğumuza yönelelim, kendimizi ve çevremizi şifalandırmak adına çaba sarf edelim.

Kübra DENİZCİ