Boğa burcunda yeniay

Boğa burcunun 14 derecesinde, 05 Mayıs günü 01:44 sularında yeniay gerçekleşiyor. Hıdrellez ve Ramazan ayının arifesinde gerçekleşen bu yeniay tüm niyetlerin hayra olacak şekilde kabul olmasına vesile olsun.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2019 23:29
Değiştirme Tarihi: 11.06.2019 12:45
Boğa burcunda yeniay

Yeniay haritasında Kova burcunun yükselmesi toplumsal konular ile ilgili gündem yaratacak olayları işaret ediyor. Siyaset ve hukuk temalı konularda birçok fikir çatışması meydana gelebilir. Önemli açıklamalar yapılabilir. Bireysel anlamda bakıldığında risk almaya ve tartışmaya girmeye çok açık bir enerji var. Bu nedenle özellikle toplumsal konularda, gruplar ile yapılan çalışmalarda iletişim kazalarına karşı temkinli olmalıyız.

Yeniaydan birkaç gün sonra Merkür’ün boğa burcuna geçişi ve Uranüs ile kavuşması parasal değerler ile ilgili açıklamaların yapılmasına, piyasalarda hareketlenmeye sebep olabilir. Bankalar, faiz, vergi ve tedbirler ile ilgili yasalar çıkabilir. Toprak, üretim, tarım ile ilgili zorlayıcı haberler gelebilir. Ülkemizin haritasındaki Akrep stelyumuna tam karşıt olarak gerçekleşen bu yeniay ekonomik anlaşmalar konusunda gündem yaratır.

Boğa burcu maddi ve manevi değerlerimiz ile ilgili olduğundan, hayatımızda öncelik verdiğimiz konuları gözden geçirebiliriz. Maddi ve manevi güvenlik temaları daha fazla önem kazanır. Finansal anlamda kaynaklarımızı arttırmak adına girişimlerde bulunabiliriz. Fakat Venüs’ün zorlayıcı açılarının olması düşünmeden yapılacak yatırımlarda kaybetme ihtimalimizin olduğunu da vurguluyor. Sağlık konularında boyun, boğaz, ses telleri, gırtlak ve bademciklerde hassasiyetler ve ağrılar artabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ