Boğa Burcunda Dolunay!

24 Ekim günü 19:45 saatlerinde 1 derece Boğa burcunda Uranüsyen bir dolunay gerçekleşiyor.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2018 10:15
Değiştirme Tarihi: 25.10.2018 10:15
Boğa Burcunda Dolunay!

Dolunaylar sonlanma ve bitiş enerjisini içinde barındırır. Sabit burçlar sahip oldukları şeyleri stabilize etmeye meyillidirler. Değişimden korkarlar. Bu nedenle vazgeçme ve sonlandırma enerjisini zor aktive ederler. Boğa ve Akrep aksı üzerinde gerçekleşen dolunay, sabit burçların ( Boğa-Aslan-Kova-Akrep) ilk derecelerinde gezegenleri olan kişileri oldukça sert etkileyecektir.

 

27 Temmuz’da 4 derece Kova burcunda gerçekleşen Ay Tutulması, Boğa Dolunayı ile tetikleniyor. Boğa burcunda bulunan Ay’ın yöneticisi Venüs 4 derece Akrep’te ve tutulma derecesine sert bir açı yapıyor. Uranüs’le kavuşmuş olan Ay önümüzdeki on günlük süreçte beklenmeyen, şok edici, ani gelişmelerin ortaya çıkacağını bizlere gösteriyor. Ruhsal olarak stresli ve gergin hissedeceğimiz bir dönem içerisindeyiz. Panik atak, öfke patlamaları ve anksiyete krizleri tetiklenebilir.

 

Dolunayın Ay düğümleriyle birlikte yaptığı Grand Cross görünüm, yaşanacak olayların kadersel olacağını vurguluyor. Ay düğümleri değiştiremeyeceğiz kadersel yolumuzu temsil ederler. Gitmemiz gereken yolda farkındalık sahibi olup, sorumluluk almamız gerektiğini ifade eden dolunay, güvenli alanımızdan uzaklaşmamıza bizi teşvik ediyor. Hayatımızda bir yön değişikliği döneminin geldiğine işaret ediyor.

 

Boğa burcunda gerçekleşen bir dolunayda maddi kaynaklarımızı, finansal yatırımlarımızı, bütçemizi gözden geçirebiliriz. Fakat yönetici gezegenin retro harekette olması bu konularda oldukça dikkatli davranmamız için bizi uyarıyor. Uranüs etkisi sabırsız ve dürtüsel davranmamıza sebep olacağından, kendimizi frenlememiz gerektiğinin farkında olmalıyız. Satürn’ün desteğini ele aldığımızda sabırlı, disiplinli ve düşünerek atılan adımların sonucunda fayda sağlayabileceğimizi görüyoruz.

Dolunayın ilişkilere olan etkisini ele aldığımızda ise gizli kalmış ilişkilerin gündeme geleceğini görüyoruz. Venüs retrosu nedeniyle karmik borçların ödenmesi için karşımıza çıkan kişiler, bitirilemeyen ilişkiler, yasak aşklar ortaya çıkabilir. Gizli hayranlıkların açıklanması, aldatılmaların gün yüzüne çıkması olasıdır. Dolunayda Ay en parlak halinde, hayatımızdaki karanlık alanlara ışığını yansıtıp gizli saklı ne varsa gözler önüne serecektir.

 

Kübra DENİZCİ