Balık Burcunda Yeniay: küllerimizden doğuyoruz!

Mart ayını çok önemli ve özel bir yeniay ile karşılıyoruz. 06 Mart günü, saat 19:05’de Balık burcunun 15 derecesinde güneş ve ay kavuşumu gerçekleşecek. Bu kavuşum uzun yıllardır Koç burcunda seyreden Uranüs’ün Boğa burcuna geçişine eşlik ediyor...

Yayınlanma Tarihi: 06.03.2019 14:43
Değiştirme Tarihi: 06.03.2019 14:43
Balık Burcunda Yeniay: küllerimizden doğuyoruz!

 

Çok ciddi kadersel değişimlere sebep olacak Uranüs Boğa geçişinin Ankaa sabit yıldızı ile kavuşumda gerçekleşen bir yeniaya eşlik etmesi ise oldukça manidar. Yeniay temasını anlayabilmek adına Zümrüdü Anka’yı düşünmeliyiz. Anka kuşu bir tehlike fark ettiğinde ve öleceğini düşündüğünde kendine ağaç içerisinde bir yuva yapar ve bu yuvanın içinde ölmeyi beklermiş. Güneş doğup, yuvasını alevlendirdiğinde ise yanarak ölüp, küllerinden yeniden doğarmış.

Uranüs Boğa geçişinin artık ömrü tükenmiş olan bütün olguları yıkıp, yeniden inşa edeceğinden bahsetmiştik. Hem toplumsal, hem de bireysel olarak gerçekleşecek olan dönüşümün ise nasıl gerçekleşeceği bizim elimizde.

Yeniay haritasındaki toprak ve su elementlerinin baskınlığı yaşanılan bütün değişimlerin, yeni bir form ile yaşam bulacağını bize gösteriyor. Bir yumurta düşünün. Eğer bu yumurta dıştan bir güçle kırılırsa içindeki canlı yaşamını kaybedecektir, eğer içten kırılırsa ise yaşam başlayacaktır. Bütün gerçek dönüşümler, içsel bir aydınlanma ile başlar. Uranüs ise aydınlanma ve farkındalığın gezegenidir.

Yeniay haritasındaki durağan pozisyondaki Merkür yaşamımızda yenilikler ile karşılaşıp küllerimizden doğmamız için öncelikle saplanıp kaldığımız olaylardan, kişilerden vazgeçme cesaretini göstermemiz gerektiğini vurguluyor.

Unutmamamız gereken şey geçmişe takıldığımız her günün, bizi geleceğimizden alıkoyduğudur. Kendimizi gerçekleştirmek adına bir adım atacaksak öncelikle değişime cesaret etmeliyiz. İnsanın kendisini bulması ve yaşamını yeniden inşa etmesi elbette zorlayıcı ve yıkıcı bir süreçtir. Tıpkı Anka kuşunda olduğu gibi.. Fakat süreç zorlu olsa da önemli olan, yaşam yolculuğumuzda ne kadar dönüşebildiğimiz, bilgeleştiğimiz ve bütüne hizmet edebildiğimiz ile ilgilidir.

Ülkemizin haritasında tepe noktasında yer alan Ankaa sabit yıldızı, Ankara isminin de tesadüfi seçilmediğini göstermektedir. Küllerinden doğan bir ülke olarak, Yeniay ile kapılarını aralayan dönüşüm sürecinin ülkemizin ve bütünün hayrına olmasını diliyorum. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ