Balık burcunda dolunay!

4 Eylül günü, Balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Balık burcu her şeyin olması gerektiği gibi olduğuna dair bir inanca bağlanmayı, evrenin matematiğine güvenmeyi ve akışta kalmayı temsil eder.

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2019 17:32
Değiştirme Tarihi: 14.09.2019 17:56

Başak ve Balık aksında gerçekleşen dolunay çabaladığımız, emek verdiğimiz, her detayına kadar kontrol etmeye çalıştığımız bazı olgularla ilgili bizi akışta kalmaya çağırıyor. Fazla ısrar etmek, kendi isteğiniz konusunda diretmek bu etki altında zorlayıcıdır. Bırakın sizin planınız değil, evrenin planı işlesin.

Hayal kırıklıklarına, aldanmalara açık bir etki olacak. Ummadığınız kişilerden, ummadığınız sözler duyabilirsiniz. Sır saklamak, bir şeyleri gizlemeye çalışmak faydasızdır. Bazı konularda kendinizi de kandırdığınızı fark edeceksiniz. Size zarar verdiğini bildiğiniz halde devam etmeye çalıştığınız ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız, ortaklıklarınız sorgulanacak. Kararsız kaldığınız, adım atmaktan çekindiğiniz konularda bir seçim yapmanız gerekecek. Dolunay haritasında 29 derecede kavuşmuş olan Venüs ve Merkür hayatımızın bazı alanlarında sonlanmalar yaşayacağımızı gösteriyor.

Balık burcu etkisinde kurban psikolojisine bürünmek çok kolaydır. Melankolik bir şekilde işin içinden çıkamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Her karanlık günün ardından, güneşin doğacını unutmamalısınız. Dolunay etkisinde yer alan kendinden vazgeçme, kendi kendine zarar verme, içgüdülerle kontrolsüzce hareket etme eğilimlerinin size zarar vermesine izin vermeyin. Yaşadığınız olaylarda karşı tarafı suçlama eğilimi görülebilir. Öncelikle yaşanılan her neyse siz bu olayın neresindesiniz, gerekli sorumlulukları aldınız mı, elinizi taşın altına koydunuz mu bunu sorgulayın. İntikamcı, hırslı, egoyla atılacak her adım bu etkide mutlaka kaybettirir.

Toplumsal açıdan ele aldığımızda; kamu sektörüyle ilgili çarpıcı kararlar alınabilir. Özelikle sağlık ve eğitim sektörü bu dönemde çok konuşulacak. Belirsizlik altında olan her şeyin üzerine dolunay ışığını yansıtacak. Görünmeyenler, görünür hale gelecek. Yeni yasal düzenlemeler yapılabilir.

Gıda, ilaç ve gaz zehirlenmeleri meydana gelebilir. Gribal enfeksiyonlar, bağırsak problemleri, ayaklarla ilgili rahatsızlıklar, salgın hastalıklar artabilir. Bu dönemde özellikle tükettiğiniz sıvı gıdaların güvenirliğinden emin olmalısınız. Alkol tüketimine dikkat etmelisiniz. Bağımlılık yaratabilecek maddelerden uzak durmalısınız. Dalgınlığın ve unutkanlığın da etkin olacağı bu zaman diliminde kazalar artabilir. Uykusuz bir şekilde trafiğe çıkmamalısınız. Sis, sel felaketi, toprak kayması gibi etkilerden önümüzdeki 10 günlük süreçte kazalarda artış olabilir.

Sanatsal faaliyetler ile ilgilenen kişilerin yaratıcılıkları ve ilhamları aratabilir, Satürn ve Pluto’dan aldıkları destekle kalıcı eserlere ve projelere imza atabilirler.