Ay düğümleri 'Yengeç' ve 'Oğlak' burcunda...

Ay düğümleri 'Yengeç' ve 'Oğlak' burcunda...
Yayınlanma Tarihi: 14.11.2018 13:40 | Değiştirme Tarihi: 14.11.2018 13:40

Astroloji sembollerin dilidir. Doğduğumuz andaki göksel semboliklerin dilini çözdüğümüzde önce kendimize doğru bir yolculuğa çıkar, daha sonrasında ise hayat planımızı keşfetmiş oluruz.  Ay Düğümleri ruhumuzun pusulasıdır. Ay düğümlerimizde ruhumuzun tekamülü gizlidir. Ruhumuzun varoluş amacını öğrendiğimizde hayat yolculuğumuz çok daha anlamlı olacaktır.

Kuzey ve Güney Ay düğümümüz birbirinin tam zıttı olan yapıyı temsil eder. Yolculuğumuz Koç-Terazi, Boğa-Akrep, İkizler-Yay, Yengeç-Oğlak, Aslan-Kova, Başak-Balık akslarından herhangi birinde olabilir. Bu zıt burçlar birbirinin tamamlayıcısıdır. Güney ay düğümümüzün olduğu burç bizim geçmiş bilinçaltı kodlarımızı, yeteneklerimizi, maddi ve manevi taşıdığımız karmik yüklerimizi, ruhumuzun tanıdığı ve aşina olduğu yapıyı temsil eder. Güney ay düğümü güvenli alanımız gibidir. Kolay kolay güvenli limanımızdan çıkmak istemeyiz. Oysaki kuzey ay düğümümüz bizim yaşamımızda gitmemiz gereken yolu ifade eder. Ruhumuzun yeni bir yolculuğa çıkışıdır. Her ne kadar bilinmezlik bizi korkutsa da geçmiş kalıplarımızdan kurtulup, farkındalıkla ruhsal tekamülümüzde ilerlemeye adım atarsak hayat planımız çok daha kolaylaşacaktır. Kuzey ay düğümümüzde bizler için ödüller gizlidir. Kuzey ay düğümümüzün bulunduğu burç ruhsal ve duygusal bütünlüğü sağlayabilmemiz için bize ışık tutan bir fenerdir.

Ay düğümleri 18.5-19 ayda bir burç değiştirirler. Bu süreçler kadersel döngüleri ifade eder. 2016-2018 yılları arasında Aslan-Kova aksında yer almaları güneş, ay, yükselen burcu ve ay düğümleri Aslan-Kova olan kişilerin hayatında çok önemli gelişmelerin ve değişimlerin olmasına sebep oldu. Kimisi çok büyük bir şans elde ederken, kimisi ise zorluklarla mücadele etti. Ay düğümlerinin Yengeç-Oğlak aksında geçmesiyle birlikte kadersel süreç Yengeç ve Oğlak burçlarında gezegenleri olanlar için başlıyor. 5 Mayıs 2020’ye kadar devam edecek olan bu süreçte çok ciddi ve kadersel dönüşümler gerçekleşecek.  2000 ve 2009 yıllarında aldığımız kararları tekrar gözden geçireceğiz. Kuzey Ay Düğümü Yengeç ve Oğlak aksında olanlar için ise hayat amaçlarını fark etmeleri, kendileriyle ve gerçeklikleriyle yüzleşmeleri açısından oldukça önemli bir dönem. Hayatlarını dönüştürme fırsatını yakalayabilirler.

Kuzey Ay Düğümü Yengeç vicdanlı olmayı, aile kurmayı, gerçek sevgiyi yaşamayı, başkalarının duygularını anlayıp empati kurabilmeyi, sezgilere ve hislere güvenebilmeyi, hayatımızda güvenli alanları inşa etmeyi, şefkati deneyimlemeyi, affedici olabilmeyi temsil eder. Bu temaların hayatımızda ön plana çıkacağı bir sürece girdiğimizden sevginin gücüne her zamankinden daha fazla güvenmeliyiz.

Kübra DENİZCİ