Ay burcumuz ve annemiz

Ay burcumuz ve annemiz
Yayınlanma Tarihi: 10.04.2018 16:05 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:18

Çocukken annenizi nasıl algıladığınız, size neler hissettirdiği, çocuklukta yaşadığınız duygu durumunun ileriki yaşlarda size etkisi ay burcunda gizlidir.

Ay burcunuz doğum haritanızda annenizi temsil eder. Çocukken annenizi nasıl algıladığınız, size neler hissettirdiği, çocuklukta yaşadığınız duygu durumunun ileriki yaşlarda size etkisi ay burcunda gizlidir. Aynı zamanda çocuğunuzun gözünden nasıl algılandığınızı öğrenmek istiyorsanız, onun ay burcunu da okuyabilirsiniz. 

Ay Koç Burcunda; çocukluk döneminizde ebeveynleriniz arasında güç mücadelesinin olduğu bir aile hayatınız vardır. Fevri ve kavgacı tavırlar ile kendinizi ifade etmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Anneniz hayatınız boyunca size sonsuz güven duyacak ve sizi yapacağınız her işte cesaretlendirecektir. O güçlü bir karakterdir ve çocuğunun da kendisi gibi lider özelliklere sahip ve girişken biri olmasını istemektedir. 

Ay Boğa Burcunda; çocukluk döneminiz sakin ve dengeli bir aile ortamında geçmiştir. Anneniz sizi koruyup, kollayan besleyici biridir. Geleneklerine oldukça bağlıdır. Dokunmak ve sarılmak sizin için çok önemlidir. Anneniz her zaman yanınızda olduğunu hissettirmiş, özellikle erken çocukluk dönemlerinizde sizinle yakın fiziksel temas içerisinde olmuştur. Sizi her zaman dinlemiş ve fikirlerinize önem vermiştir. Annenizin size verdiği güven ve destek çok yoğun olduğundan, evinizden uzaklaşmanız oldukça zordur. 

Ay İkizler Burcunda; anneniz sizin gözünüzde sürekli bir şeyler ile meşgul olan ve aktif biridir. Onun zekası sizin için etkileyicidir. Olaylara genelde akılcıl yönden yaklaşmış ve çocukluk dönemizde sizin duygusal biri olmanızdan çok mantıklı biri olmanız için çaba sarf etmiştir. Anneniz meraklı biri olduğundan sizinle ilgili her şeyi bilmek istemiştir. Okuldan geldiğinizde gün içindeki aktivitelerinizden haberdar olmak adına sizi saatlerce dinlemiştir. Entelektüelliğe çok fazla önem verir. Sizi kitap okumanız, erken yaşta okuma ve yazmayı öğrenmeniz için desteklemiştir.

Ay Yengeç Burcunda; anneniz yüksek ihtimalle bir ev hanımıdır. Çalışan bir anne olsa da size oldukça fazla vakit ayırmıştır. Ailesine karşı çok bağlı bir çocukluk dönemi geçirmişsinizdir. Dış dünya sizin için ürkütücüdür ve anneniz sizi her şeyden koruyup kollayan bir hayal kahramanı gibidir. Sizin için oldukça kutsal ve değerlidir. Annenizi kırılgan biri olarak görmeniz, çocukluğunuzdan itibaren özellikle kadınlara daha naif bir tutum sergilemenize sebep olur. 

Ay Aslan Burcunda; anneniz sizin gözünüzde tam bir kraliçedir. Onun güzelliği ve kendinden emin tavrı sizi etkilemiştir. Hayatınız boyunca anneniz gibi güçlü bir birey olma arzusu taşırsınız. Annenizin kuralları çocukluk döneminizde sizin için ürkütücüdür. Sözünden çıkmamaya gayret gösterirsiniz. Bütün davranışlarınızda annenizden övgü ve onaylanma beklersiniz. Kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmeniz için, anneniz sizi her zaman desteklemiştir. 

Ay Başak Burcunda; çocukluk döneminiz endişeli bir ortam içerisinde geçmiş olabilir. Anneniz güvenliğiniz konusunda kuşkuludur ve kimi zaman kısıtlayıcı olabilir. O, hijyen ve temizlik konusunda çok hassastır. Çocukluğunuzdan itibaren düzen ve temizliğe önem göstermenizi size öğretmiştir. Eleştirel bir insandır. Bu tavrı sizin kendinizi ifade etmenizde baskılayıcı olmuştur. Her şeyi mükemmel yapma bilinci çok küçük yaşlarda size anneniz tarafından empoze edilmiştir. 

Ay Terazi Burcunda; anneniz tam anlamıyla kendisini size adamıştır. Bazı ailelerde anne çocuğunu eşinin yerine koyar ve duygusal ihtiyacını tamamıyla çocuğu üzerinden karşılar. Sakin ve uyumlu bir yapıya sahiptir. Tatsızlık çıkmaması adına kendinden ödün verebilen, fedakar bir kişiliktir. Arkadaşlık ilişkilerinizi önemseyecek ve uyumlu bir çocuk olmanız adına sizi destekleyecektir.

Ay Akrep Burcunda; anneniz sert ve güçlü bir kişiliktir. Kurallarında ödün vermemiş ve sizi kontrol altından tutmak için çaba göstermiştir. Sizi fazlasıyla korumak istediğinden, yakınınızda bulunan her kişiye kuşku ile yaklaşmıştır. Annenizin bu tavrı hayatınız boyunca yakın temas içinde olduğunuz kişilere karşı güven problemi yaşamanıza sebebiyet verebilir. 

Ay Yay Burcunda; anneniz sizin gözünüzde neşeli ve hayata pozitif bakan biridir. En belirgin özelliği inançlarına bağlılığıdır. Ahlaki değerler anneniz için çok önemli olduğundan, sizi gelenek ve değerlerine bağlı bir birey olarak yetiştirmeye çalışmıştır. İdealleriniz olmasını ve vizyon sahibi olmanızı istemiştir. Anneniz farklı kültürlerden gelen, yabancı uyruklu biri de olabilir. 

Ay Oğlak Burcunda; aile ortamınız sizin küçük yaşta sorumluluk almanıza sebep olmuştur. Anneniz evinize maddi destek sağlayan ya da kısıtlı koşullarda sizi büyüten biri olabilir. Sert bir görünüme sahiptir. Otoriterdir. Duygusal açıdan sizi çok fazla tatmin edememiştir. Orduda eğitiliyormuşçasına bir disiplin ile yetiştirilmişsinizdir. Kurallar anneniz için olmazsa olmazdır. Geleneksel yapılara bağlıdır. 

Ay Kova Burcunda; ailenizde özgürlük teması çok baskındır. Anneniz sizi kendi başınıza bırakarak, bir şeyleri başarmanızı istemiştir. Küçük yaşta kişisel ihtiyacınızı karşılar hale gelmişsinizdir. Anneniz değişken ruh haline sahip ve bağımsız bir kişiliktir. Zaman zaman sizinle ilgilenmediği hissine kapılmış bile olabilirsiniz. Annenizin farklı görüşleri ve geniş bir sosyal çevresi olması sizin vizyonunuzu da geliştirmiştir.

Ay Balık Burcunda; aile ortamınızda huzursuzluk vardır. Anneniz kendini çok fazla dinleyen, kırılgan ve hassas biridir. Çoğu zaman babanıza veya çevrenizdeki diğer kişilere karşı annenizin kurban rolünde olduğunu düşünmüşsünüzdür. Annenizin savunmaya ihtiyacı olduğunu hissedip, endişeli bir çocukluk geçirmişsinizdir. Onu bu derece içselleştirmeniz ileriki dönemde hayatınızda duygusal sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. 

Astrolojika