Astrolojik göstergelerle corona virüs: Özellikle 21-31 Mart arasında...

Dünyanın gündemine oturan, hayatımızı adeta kilitleyen, küresel anlamda bir şok etkisi yaratan Corona virüsünü astrolojik göstergeler ışığında inceleyelim. 

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 16:20
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 16:20
Astrolojik göstergelerle corona virüs: Özellikle 21-31 Mart arasında...

2020 yılına girerken bu yılın diğer birçok yıldan daha zorlayıcı ve insanlığı dönüştürücü bir yıl olacağından bahsetmiştik. Uzun yıllarda bir gerçekleşen Satürn-Jüpiter-Pluto kavuşumu bu sene yaşanacak gelişmelerin kitleri etkileyecek ölçüde olduğunu gösteriyordu.

Kitlesel dönüşümün ve belki de uyanışın göstergelerinden biri ise virüs gerçeği oldu. Satürn ve Pluto’nun göksel kombinasyonda Corona Australis takım yıldızı üzerinde yer alıyor olması ise “gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o vardır” sözünün tezahürü niteliğinde! Astroloji hiçbir zaman korku salmak, felaket senaryolarıyla ön plana çıkmak için kullanılmamalıdır. Bu göksel sembollerin yolumuza bir ışık olabilmesi açısından değerlendirilmesi ise oldukça önemlidir. 

Takım yıldızın semboliği devlet yetkililerine işaret etmektedir. Hükümetlerin alacağı önlemler ve halkı sağduyulu olmaya teşvik etmekteki başarısı bu süreci en zararsız şekilde atlatmaya yardımcı olacaktır. Satürn-Pluto kavuşumları ne yazık ki çöküş, yokoluş, yeniden yapılanma ve dönüşüm ile ilgilidir. Önümüzdeki süreçte yeni bir dünya düzenine geçişte bazı yapıların yıkılacağının sinyallerini vermektedir. Ekonomik anlamda çok ciddi bir krizin göstergesi olan bu uyarıcı tablo iyi yönetilemediğinde toplumsal bir kaosa sebep olması kaçınılmazdır. 2020 yılında çok büyük havayolu şirketlerinin, global markaların iflasları ya da organizasyonel anlamda yeniden yapılanmalarına şahit olacağız. Bunun yanında halkı direkt etkileyecek olan bu ekonomik kriz belli devlet destekleriyle tolere edilmeye çalışılacak. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili açıklamalar yapılabilir.

Ağır göksel transitlerin etkisi altında bütün dünya ortak bir kaderi paylaşıyor. Bildiğimiz doğruların değiştiği, dünyanın yeni dengesini bulmaya çalıştığı bu günlerde hem kişisel, hem toplumsal güvenliği sağlamak adına gerekli sağduyuyu göstermek oldukça önemli. Özellikle 21-31 Mart arasında göksel etkilerin sertleşmesiyle güvenlik önemleri çok üst düzeye çıkarılabilir. Gökyüzünde Oğlak stelyumu herkesin kendi sorumluluğunu alması ve sınırlarını iyi çizmesinin bir uyarıcısı. Bu zorlu günleri farkındalıkla aşmak dileğiyle..

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ