Astrolog Kübra Denizci yorumladı! Mars Yengeç burcunda

Astrolojide hareket geçme, mücadele, çatışma, saldırı ve savunma, rekabet etme enerjisini sembolize eden ve kötücül bir gezegen olarak değerlendirilen Mars 23 Nisan itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda hareket ediyor olacak. Mars yengeç burcu transitinde çok güçsüz olduğu bir pozisyondadır. Bu yüzden özellikle ülkemiz açısında ve bireysel etkiler olarak ele aldığımızda hastalıklara,  aile içi gerginliklere, öfke patlamalarına çok açık olacağımız bir süreçten geçeceğiz.

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2021 14:11
Değiştirme Tarihi: 23.04.2021 15:25

Mars’ın bu transiti öncelikle kendimizi ifade etmek, haklarımızı savunmak, harekete geçmek gibi konularda duygusal hareket etme ihtimalimizi ortaya çıkarır. Duygusal hassasiyetler ise kimi zaman beklenmedik öfke patlamaları, kimi zaman aile içinde yaşanacak küslükler, hatta bu gerginliğin tırmandığı durumlarda şiddetle bile karşılık bulabilir. İçsel anlamda huzursuz, engellenmiş ve mücadele gücümüzü düşük hissedebiliriz. Bu transit etkisinde kaş yapayım derken, göz çıkarma durumu da ortaya çıkabilir. Yani ailemizi, sevdiklerimizi koruma içgüdüsüyle hareket etmemiz de bazen yanlış anlaşılabilir. Aşırı hassas bir tavır takınmamız çevremizdeki insanları boğabilir. O nedenle özellikle aile ve ikili ilişkiler konusunda biraz daha sınırlarımızı bilerek davranmak gerekmektedir.

Mars’ın Yengeç geçişi bizi daha çok ev içi konulara da yöneltebilir. Ev tadilatı, dekorasyon yapmak isteyebiliriz, evlilik sürecinde olanlar için bu geçiş bir aile kurma telaşını da gösteriyor olabilir. Aile büyükleri ile ilgili sağlık konuları gündeme gelebilir. Daha fazla evde olmamızı gerektirecek karantina ve kısıtlama süreci devam edebilir. Ev kiralama, satın alma konuları çok gündemde olacaktır. Marsiyen etki özellikle taşınma sırasında eşyaların zarar görmesine ya da bedensel açıdan sakatlanmalara yol açabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Sağlık konusunda özellikle yeme içmeye çok dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Sağlıklı beslenme rutinleri belirlemek için bir adım atılabilir. Yengeç sağlık astrolojisinde mide, meme bölgesi, pankreas, lenf bezleri, sindirim sistemi ile ilgilidir. Bu bölgelerde rahatsızlık gündeme gelebilir. Özellikle hamile kişilerin çok dikkatli olması gerekir. Ani hareketler, kazalar erken doğum riskini ortaya çıkarabilir.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde hem uluslararası güvenlik konuları, hem de halk sağlığı ile ilgili konular gündemi oldukça meşgul edecek. Halkın ekonomik anlamda yaşayacağı mağduriyetler, pandemi sürecinde kısıtlamalardan yeterli düzeyde sonucun alınamaması, özellikle sağlık, hizmet, yemek sektörü ile ilgili yaşanan zorluklar siyasi anlamda liderlerin önemli kararlar almalarını gerektirebilir. Patlama, yangın riski Mars yengeç transitinde çok yüksektir. Dünya çapında depremleri tetikleyici bir enerjidir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ