Yayınlanma Tarihi: 08.04.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.04.2021

Astrolog Kübra Denizci yorumladı! Koç burcunda yeni ay gerçekleşiyor

12 Nisan günü Koç burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Zodyak’ın ilk burcu ve yeni doğan bir bebeği gibi olan Koç burcundaki göksel semboliklerde bir yaşam mücadelesi ve eyleme geçme isteği söz konusudur.Koç bireyselliği temsil eder, bu yeniay enerjisiyle birlikte önceliğimiz bireysel isteklerimiz olacak. Fakat burada bireyselleşme çabasında, sorumlulukları alabilmek oldukça önemli. Cesaretli, hırslı,  kendinden emin bir şekilde hareket ederken, bazı engel ve zorluklarla da karşılaşabiliriz. Bu yeniay Plutonik bir enerjiye sahip. Bizim kontrolümüz dışında gerçekleşen bazı durumlarda zorlanabiliriz.

Önümüzdeki 10 günlük süreçte her şeye gücümüzün yeteceğine inanarak, bazı şeylere gözükara bir şekilde girebiliriz. Koç temasının en büyük handikabı düşünmeden harekete geçme dürtüsüyle ilgilidir. Koç’un sergilediği tavır yüksek bir fiziksel enerjiyi gösterir. Bazen bu enerji kontrolsüz olabilir. Sabırsız doğası sebebiyle, korkusuz bir şekilde hareket eder. Bu yeniay enerjisinde Mars ve Jüpiter’den güzel bir destek var. Yaratıcı fikirlerin ön plana çıkması, maddi konularda alınacak kararlar, yeni bir proje ve eğitime başlangıç yapmak için hevesli olmak, iş kurmak avantajlı olacaktır. Ama bazı detayları atlamamamız gerekiyor. Mars’ın aldığı etkiler bazı konularda belirsizler olabileceğini ya da ikilimde kalabileceğimizi gösteriyor. Dikkatsizlik ve acelecilik bizi zor duruma düşürebilir. Bu kadar dinamik bir yeniayda spora başlamak, fiziksel enerjiyi kullanmayı gerektiren işlere girmek için doğru zamandır.

İlişkilere gelince ise yeniay enerjisi bazı kişiler için tehlike çanlarını çalıyor. Venüs Koç burcunda hareket ederken çok dürtüsel, şehvetli, tutkuların peşinden koşan bir sevgi dili söz konusudur. Çok hızlı başlayan, saman alevi gibi parlayan, risk almamızı sağlayan aşklar gündeme gelebilir. Bu dönemde aldatma-aldatılma enerjisi aktiftir. Plutonik yapısı yeniayın kıskançlık krizlerini tetikleyebileceğini gösteriyor. Aman dikkat, kısa süreli zevkler uğruna ilişkiniz tehlikeye girebilir.

Karma Astrolog Kübra Denizci