Aslan Burcunda dolunay! Ani ve beklenmedik olaylar meydana gelebilir

28 Ocak’ta Aslan burcunda Uranüsyen bir dolunay gerçekleşecek. Sabit burçları daha güçlü bir şekilde etkileyecek olan dolunay gökyüzündeki gerilimi yansıtıyor.

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2021 10:06
Değiştirme Tarihi: 28.01.2021 11:11

Kişisel olarak çıkarların ön plana çıkacağı, çıkar çatışmalarının kişiler arasında bir gerilim ve ego savaşını tetikleyeceği, iradesi güçlü olanın bu gerilimden sağlam çıkacağı 15 günlük bir süreç bizleri bekliyor.

İkili ilişkiler de mercek altında olacak. Çok ani sonlanmalar meydana gelebilir. Sabit fikirler ve inatçı tavırlar bu dolunay etkisinde kaybettirir. Sevgi ve değerin sorgusu artacak. Bu sefer duygular daha ağır basacak. Sevginin hissedilmediği ilişkilerde bir sonlanma meydana gelebilir. Venüs-Pluto etkileşimi ilişkilerde saplantılı davranışlara, kıskançlık krizlerine, kontrol ve baskı yaratmaya sebep olabilir. Pluto derinlerde gizlenen arzu ve tutkunun dışa vurulmasına tetikler. Aslan sevginin cömertçe gösterilmesini ifade eden bir burçtur. Bu dolunayda sahne cesareti olanlara devredilecek. Aslan kişinin kendine olan güveni, kendini yaratıcılıkla ifade etmesi ve kendine inancını sembolize ettiği için kararlı bir tavır bu dolunayda fayda sağlayacaktır. Jüpiter’in etkisiyle bu dolunayda yaşanacak olan şeyler ses getirecek, büyüyecek, hızla gelişecek.

Aslan toplumsal açıdan liderler, ünlüler, sanatçılar, sporcular ile bağlantılıdır. Önemli markalar ve şirketler politikalarıyla ilgili açıklamalar yapabilirler. Finansal konularda risk devam ediyor.  Büyük şirketlerden iflas ve küçülme açıklamaları gelebilir. Finansal piyasalarda çok ciddi hareketlenmeler söz konusu olacak. Bu dönem kimileri için ani kazançlar, kimileri için de bilinçsiz yatırımlardan doğan pişmanlıklara sebep olacak.

Sağlık açısından baktığımızda Aslan dolunayı özellikle kalple bağlantılı hastalıklar, ani kalp krizleri, tansiyon problemleri, omurga rahatsızlıklarını, dolaşım sistemi problemlerini tetikleyebilir.

Dolunaya meydan okuyan Mars-Uranüs ikilisi deprem, maden kazaları, uçak kazaları, fırtınalar, şiddet ve terör olayları için riskli bir göstergedir. Ani ve beklenmedik olaylar meydana gelebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ