Aslan burcunda ay tutulması!

21 Ocak 2019 sabah saatlerinde Aslan burcunun 0 derecesinde tutulma gerçekleşiyor. Tutulmanın etkisini 6 ay boyunca hissedeceğiz.

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 14:02
Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 14:03
Aslan burcunda ay tutulması!

Ay tutulmaları eril ve dişil enerjinin karşı karşıya gelmesiyle gerçekleşen dolunaylardır. Tutulmalar hayatımızda önemli olayların başlangıç ve bitişlerine, önemli yol ayrımlarına işaret ederler. Ay tutulmaları ile meydana gelen olaylar ise genelde sonlanmalar ile ilgilidir. Yeni bir başlangıç için bir sonlanmaya ihtiyaç vardır. Ay tutulmalarının etkisiyle yaşanılan her şey kadersel bir etkiye sahiptir. Ay, duygularımız ve içgüdülerimiz ile ilgili olduğundan dolunay döneminde içsel bir huzursuzluk hissedebiliriz. Duygular ve mantık arasında yaşanacak gitgeller bizi çıkmaza sokabilir.  Ruhsal olarak kaygılarımız ve korkularımızla yüzleşme zamanlarıdır. Tutulma etkisinde sessiz ve sukunet içinde olmak, hayrımıza olacak şeyler için niyet etmek önemlidir. Tutulmanın etkisini 6 ay boyunca hissedeceğiz.

21 Ocak 2019 sabah saatlerinde Aslan burcunun 0 derecesinde tutulma gerçekleşiyor. Aslan Kova aksındaki tutulmaların son etabını oluşturan bu tutulma, sabit burçlar olan Aslan-Kova-Boğa-Akrep burçlarında önemli gezegen yerleşimi olan kişiler için bir döngünün sonlanmasını ifade ediyor. 2017 Şubat ayında hayatlarından bu yana çok önemli değişimler yaşayan kişiler için artık bir nefes alma dönemi gelecek.

Tutulma dinamiklerini incelediğimizde; Güneş yönetiminde olan bu tutulmanın Uranüs etkisiyle çok da rahat bir pozisyonda olmadığını görüyoruz. Uranüs etkisini gördüğümüzde her zaman “beklenmeyeni bekle” deriz. Hayatlarınızda ummadık gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ani taşınmalar, ilişkilerde ani sonlanmalar, ani para kayıpları gündeme gelebilir. Bireysel haritalarımızda aldığımız etkiye göre yaşayacağımız ani etki, hayatımızın fırsatını yakalamamıza da sebep olabilir.

Tutulmada Ay Aslan, Güneş Kova burcunda yer alacak. Aslan “ben” derken, Kova “biz” der. Bu çekişme hayatımızdaki otorite figürleri, eşimiz, sevgilimiz, arkadaşlarımız ile bir güç mücadelesini ifade edebilir. Bugüne kadar kendimizi ve isteklerimizi geri planda tutmuş olabiliriz. Ertelenmiş ve çözüme ulaşmamış sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Tutulma etkisiyle özgüvenimiz tavan yapmış bir şekilde kendimizi ön plana atabilir ve bir benlik savaşı verebiliriz. Fakat burada egomuzun bizi ele geçirmesine izin vermemeliyiz. Vereceğimiz ani kararlar, kontrolsüz çıkışlar daha sonra pişman olmamıza sebep olabilir. Kalp damar rahatsızlığı olan kişilerin tutulma etkisiyle hastalıklarının nüksetmesi söz konusu olabilir. Tansiyon rahatsızlıkları artabilir.

Toplumsal açıdan ele aldığımızda; sabit burçlarda yer alan tutulmalar yer hareketlerini tetikleyebilir. Malefik gezegenlerin sert açıları doğal afetlere işaret ediyor. Aslan burcu söz konusu olduğunda çocuklar da gündeme gelecektir. Çocuklar ile ilgili istismar haberleri ile daha sık karşılaşabiliriz. Önemli kurumların da adının geçmesiyle bu durum toplum içinde sansasyonel bir etki yaratabilir. Tutulma etkisi ile dünya liderlerinden çok sert ve yön verici açıklamalar gelebilir. Uranüs Koç burcunun son derecelerinde seyrederken askeri hareketlilik artabilir. Halk ayaklanmaları ve isyanlar dünya gündeminde yerini alabilir. Aslan sanatçılarla da ilgili olduğundan medyada bazı sanatçılar ile ilgili çok sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Hiç mi iyi bir şey yok dediğinizi duyar gibiyim. Tutulma genel etkileriyle zorlayıcı olsa da her birimiz tutulma etkisini kendi doğum haritamızın potansiyeline göre hissedeceğiz. Bu tutulmanın etkisi ile bir çoğumuzun hayatında kadersel olarak çok keyifli gelişmeler olabilir. Fakat toplumsal bazda sertleşen koşullarda temkinli olmak hepimiz için önem arz ediyor. Kaynaklarımıza ve değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Kübra DENİZCİ