Aşkın karanlık yüzü ortaya çıkıyor...

Venüs Akrep burcundaki yolculuğuna başlarken, ikili ilişkilerde çalkantılı günlere işaret ediyor. 11 Kasım’a kadar olan süreçte ikili ilişkiler bir nevi sınavdan geçecek.

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2019 22:10
Değiştirme Tarihi: 08.10.2019 22:10
Aşkın karanlık yüzü ortaya çıkıyor...

Aşkın en tutkulu ve ihtiraslı rengini temsil eden Akrep, birçok ilişkinin sadakat ve güven sınavını geçmekte zorlandığını bizlere gösterecek.

Venüs Akrep burcunda güçsüzdür. Çünkü savaş gezegeni olan Mars’ın yönetimindeki bir burç sevgi ve aşkı temsil eden bir gezegende kontrolsüz duygulara sebep olur. Venüs’ü akrep burcunda olan kişiler aşkı tutku ve nefret boyutunda yaşarlar. Çok güçlü tensel dürtülerin gölgesinde, çok yoğun duyguların hissedilmesidir Akrep süreci. Fakat tehlikelidir. Kimseyle sevdiğini paylaşamayacak kadar kıskanç, sahiplenici, hatta severken öldürebilecek kadar saplantılıdır. Karşısındaki kişiye alan tanımakta zorlanır. Derinleşme ve bütünleşme arzusu zararlı bir tutkuya dönüşebilir. Sevgi ve aşk konuları bir güç gösterisine dönüşebileceği gibi, yaşanacak herhangi bir sıkıntıda intikam duygusu çok yoğundur.

Göksel konumda Venüs Akrep burcuna geçtiğinde ikili ilişkilerde güç mücadelesi, ego savaşları ortaya çıkar. Partnerinizle ilgili şüphe duyduğunuz konular varsa bu konuları gizli gizli araştırmaya başlayabilirsiniz. Kafanızdaki soru işaretleri uykularınızı kaçırabilir. İhanetler bu süreçte ortaya çıkabilir. Cinselliği silah olarak kullanabilecek kadınların zarar verici olabileceği bir dönemdir. Takıntılı düşüncelere sahip kadınların karanlık oyunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yasak aşklar gündeme bomba gibi düşebilir. 

Venüs Akrep sürecini olumlu bir şekilde geçirebilmenin yolu sakin kalabilmektir. Bir ilişkinin size verebileceği maksimum zarar, sizin izin verdiğiniz ölçüdedir. Akrep burcu tükeniş ve yeniden varoluşun burcudur. Bu dönemde aşırı tutkulu, gözlerinizi kör edecek şekilde bağımlı olduğunuz ilişkileri tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bazen en dipte, bazen ise zirvede hissettiren arzularınız belki de aşkınızın karanlık yüzüdür.

Maddi konularda dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Yeni bir yatırım yapmak, maddi kaynaklarla ilgili risk almak doğru değildir. Para piyasalarında ani dalgalanmalar olabilir. Panikle atılacak adımlar kısa vadede pişmanlıklara sebep olabilir. Estetik ameliyatlar, güzellikle ilgili yapılacak işlemlerden istenilen sonuçlar alınmaz.

Kontrolsüz cinsel enerjinin ortaya çıkması ile taciz olaylarında artış yaşanabilir. Kasım ayının sonuna kadar çocukların ve kadınların daha temkinli olması gerekiyor. Kadın hastalıklarının en fazla ortaya çıkacağı dönemdir. Bu dönemde kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ