Arınma ve dönüşüm zamanı

Arınma ve dönüşüm zamanı
Yayınlanma Tarihi: 26.04.2019 10:41 | Değiştirme Tarihi: 26.04.2019 10:41

Pluto astrolojide doğum ve ölüm arasındaki sınırı temsil etmektedir. Hayatımızdaki yeniden doğuş, dönüşüm döngüsü Pluto etkisi ile gerçekleşmektedir.

Pluto Oğlak burcundaki seyrine devam ederken doğum haritalarımızda oğlak burcunun düştüğü alanlardan yeniden yapılanma, eskimiş ve bize faydası olamayan şeylerden arınma enerjisini çalıştırıyor.  

Pluto enerjisi gizli ve derindir. Ancak yüksek bir farkındalıkla bilinçaltının derinliklerine inerek keşfedebileceğimiz bir yapıdadır. Hayatımızdaki kendimizden bile gizlediğimiz korkularımız, suçluluk duygularımız, çevremize ve kendimize göstermekten çekindiğimiz gölge yönlerimiz ile ilgilidir. Yaşadığımız döngüler ve transitlerle zamanı geldiğinde Pluto kendini gösterir. Özellikle Oğlak burcu haritasında yoğun olan kişiler son yıllarda Pluto ile yüzleşmeyi çok derinden yaşıyorlar. Hayatlarında çok ciddi dönüşümler gerçekleştiriyorlar. 

Pluto  5 Ekim’e kadar devam edecek olarak retro hareketine başladı. Bu çok uzun süreli bir transit olduğu için etkisi çabuk hissedilemeyebilir. Pluto’nun bu transiti bize sorgulama imkanı verir. Üzerini örttüğümüz ve ertelediğimiz konularla ilgili tekrar gözden geçirme zamanıdır. Hayatımızda değiştirmek istediğimiz ne varsa buna ruhsal olarak kendimizi hazırlamamıza destek olacaktır. Geçmişe ait bazı kişiler, olaylar tekrar gündemimize gelebilir. Bu bize evrenin, çözümlenmemiş hesaplarımız ile ilgili bir hatırlatma yapma şeklidir.  

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ