Yayınlanma Tarihi: 30.10.2019 | Değiştirme Tarihi: 30.10.2019

Akrep Burcunda yeniay

28 Ekim günü, İstanbul saatiyle 06:38 civarında Akrep burcunun 4 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Akrep burcunda kavuşmuş olan güneş ile ayın tam karşısında ise, boğa burcundaki Uranüs yer alıyor.Bu göksel semboliğin yaşamımızdaki tezahürünü düşündüğümüzde önümüzdeki 14 günlük süreçte bizleri sarsacak, şaşırtacak, uyanışa geçirecek olan olaylarla karşı karşıya geleceğimizi görüyoruz.

Uranüs etkisini gördüğümüzde her zaman “beklenmeyeni bekle” deriz. Fakat bu sefer sistem biraz daha farklı çalışıyor. Yeniay haritasındaki karşıtlık enerjisi aslında hayatımızda kriz olarak nitelendirdiğimiz ne varsa tam da karşımızda durduğunu bizlere gösteriyor. Yaşamımızdaki olay her neyse öncelikle o konuyla ilgili farkındalık kazanmamızı istiyor. Karşıt açıda bir reddetme söz konusudur. Şuan Uranüs bize reddettiğimiz enerjinin hayatımız üzerinde zorunlu bir etkisinin ortaya çıkacağını ve bu durumu sahiplenmediğimiz ölçüde bizi zorlayacağının sinyalini veriyor. Hayatımızda görmezden gelmeye çalıştığımız, fazlasıyla saplanıp kaldığımız, vazgeçemediğimiz, bırakamadığımız olgularla tekrar tekrar yüzleşmek zorunda kalırız. Ta ki farkındalık geliştirip, değişim için bir adım atana dek.

Yeniay haritasındaki gezegen yerleşimleri ve yükselen burcun Terazi olması ana temanın ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler olacağını gösteriyor. İlişkilerimizle ilgili karar vermemizi gerektiren, bizi değişime iten koşullar ortaya çıkabilir. İletişimi temsil eden Merkür’ün akrep burcunda yer alması ve retroya girmeye hazırlanması ise daha önceden gizli kalmış, arka planda değerlendirilmiş bazı konuların yeniay etkisiyle gün yüzüne çıkabileceğini gösteriyor. İlişkilerde bu yüzleşme sarsıcı bir şekilde olabilir. Yeniayın yöneticisi olan iki gezegenin birbiriyle sert bir kontak kurması şiddet, zorla güç uygulama, manipüle etme, kıskançlık, kin, affedememe gibi durumları ortaya çıkarabilir.  Önümüzdeki günlerde partnerlerimiz ve ilişkimizdeki kendi rolümüzle ilgili ciddi bir uyanış gerçekleşecek. Ama bunun yolunun duygusal bir krizden geçtiği aşikar! Akrep burcu aynı zamanda ortak paralar, paylaşılan kaynaklar, miraslar ile ilgili olduğu için yaşanacak gerginliklerin nedeni maddi değerler de olabilir.

Toplumsal anlamda değerlendirdiğimizde fırtına öncesi bir sessizlik olduğunu söyleyebiliriz. Uluslararası arenadaki anlaşmaların farklı bir boyuta taşınabileceği, ülkemizi krize götürebilecek bazı olayların yaşanabileceğini görüyoruz. Temelinde maddi kaynakların, ekonomik yaptırımların, uluslararası finansal ilişkilerin olacağı görüşmeler olabilir. Ülkemizin direk güneşiyle temas etmesi yaşanacak gelişmelerin toplumsal anlamda bir dönüşümün gerçekleşeceğinin göstergesidir. Yeraltı kaynaklarıyla ilgili gündem oluşabilir.

Sağlık açısında öncelikle tuhaf virüslerle bulaşan hastalıklar ortaya çıkabilir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için takviye almak çok önemlidir. Üreme organları, böbrekler, idrar yolu hastalıkları, eklem problemleri artabilir. Aniden öğrenilen kanser rahatsızlıkları olabilir.  Yeniay enerjisini iyi kullanmak için detoks ve arınma programlarını kullanabilirsiniz. Vücudun toksinlerden arınması için uygun bir zamandır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ