Akrep burcunda yeni ay!

Yeni ay 7 Kasım günü, 15 derece Akrep burcunda gerçekleşiyor.

Yayınlanma Tarihi: 06.11.2018 14:00
Değiştirme Tarihi: 06.11.2018 14:00
Akrep burcunda yeni ay!

Bu derece Zubel Elgenubi sabit yıldızının derecesidir. Zorlu olayları, şanssızlıkları, haksızlığa uğramayı, ikili ilişkilerde şiddet ve aldanmayı, aile içindeki üzüntüyü vurgulayan bu yıldız yeni ayın zorlu enerjiler barındırdığını gösteriyor. Çözümlemekte zorlanacağımız sorunlarla karşı karşıya gelebileceğimizi gösteren bu görünüm bizi temkinli olmaya davet ediyor.

Yeni ayın İkizler burcu yükselirken meydana gelmesi değişime açık koşulları vurguluyor. Yönetici Merkür zararlı konumda ve düşünülmeden atılacak adımların bizi zorlu bir sürece sokabileceğine dikkat çekiyor. Neptün’den zorlayıcı bir etki alması bu dönemde yapılacak ortalıkların ve anlaşmaların çok sağlam bir zeminde yapılmadığının göstergesidir. Merkür’ün de 16 Kasım itibariyle retro hareketine geçeceğini düşürsek, yeni ay etkisiyle vereceğimiz yanlış kararların retro döneminde önümüze tekrar geleceğini bilmeliyiz.

Jüpiter Akrep burcundan, Yay burcuna geçişe hazırlanırken Yeni ay haritasında sonlanmayı ifade eden 29 derecede yer alıyor. Jüpiter’in Akrep sürecinde hayatımızda dönüşüm, tazelenme ve yeniden doğuş dönemini yaşadık. Halının altına süpürdüğümüz, görmezden geldiğimiz konularla yüzleşme fırsatı bulduk. Krizlerle dönüşsek de hayatımızdaki fazlalıklardan arınmak adına çaba sarf ettik. Şimdi ise son perde oynanırken karmik hesaplaşmaları yaşayarak Akrep sürecine veda ediyoruz.

Retro sürecine devam eden Venüs’ün, Uranüs’e meydan okuması ilişkilerin birçoğunun topun ağzında olduğunu gösteriyor. Unutmamız gereken Uranüs’ün bize hep beklenmeyeni yaşatacak olmasıdır. Tutku ve ihtirasla ile hareket eden, elde etme hırsıyla aşkı ve sevgiyi karıştıranların yeniayın etkisiyle ipleri koparması kaçınılmaz olacaktır.  Ay Akrep burcunda huzursuz, kuşkucu, paranoyak bir ruh halini tetiklediğinden bu süreçte kendimizi gizli olan şeyleri öğrenmeye çalışırken bulabiliriz. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta gerçeği tam anlamıyla öğrenmeden suçlamalardan uzak durmak olmalıdır.

Sezgilerimizin oldukça yüksek olacağı bu dönemde iç sesimizi dinlemek, içimize sinmeyen bir şey varsa ısrarcı olmayıp uzaklaşmak, krizleri tetiklemek yerine yapıcı ve affedici olmaya çalışmak Akrep enerjisini kullanmanın en yapıcı yoludur. Yaşamın bize sunacağı yol işaretlerini yakalamak, kendimize dönmemiz ve ruhsal bütünlüğümüzü sağlamamız ile mümkün olacaktır.

Kübra DENİZCİ