Akrep Burcunda Venüs Retrosu

Ekim ayına iletişim gezegenimiz Merkür ile dönüşümün gezegeni Pluto’nun zorlu açısıyla giriş yapıyoruz.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2018 15:07
Değiştirme Tarihi: 01.10.2018 15:08
Akrep Burcunda Venüs Retrosu

Saplantılı düşünceler, takıntılar, gizli olana duyulacak merak, manipüle edici iletişim tarzının tetiklenmesiyle, ilişkilerde güç savaşları meydana gelecek. 5 Ekim- 16 Kasım tarihleri arasından retro hareketine başlayacak Venüs ise güç savaşlarının iyice tırmanmasına, değer yargılarındaki yozlaşmalara, aldanma ve aldatılmalara sebep olacak.

Venüs’ün geri harekette olacağı dönemde, Venüs’ün temsil ettiği konular ile ilgili zorluklar meydana gelir. Venüs Akrep burcunda rahat edemediği ve kendi doğasıyla ters olan bir konumdadır. Kıskançlık, tutku, şehvet, sapkınlık, gizli ilişkiler, kötü amaçlar için kişileri baştan çıkarma ve düşük ahlakla hareket etme ortaya çıkabilir. Kadın ve çocuklara istismarlar artabilir. Güvenli alanda kalmak ve korunmak bu dönemde çok önemlidir.

Venüs’ün geri gittiği dönemlerde eski sevgililerle tekrar iletişime geçilebilir. Burada bilmemiz gereken eski sevgilinin bize kapanmamış hesabımızı kapamak üzere geldiğidir. İlişkinin eksik yönleriyle yüzleşme ve yaşanılanlar sonucunda farkındalık geliştirmek önemlidir. Bu süreçte düşünmeden, iyice ölçüp tartmadan karar verilmemelidir. Evlilik, söz, nişan için uygun bir zaman değildir.

Venüs madde ve beşeriyetle de ilgili bir gezegendir. Maddi kaynaklar ile ilgili yatırımların retro döneminde yapılması, beklenen karın elde edilememesine, zarara uğramaya, kandırılmaya sebep olabilir. Önemli yatırımlar için 16 Kasım sonrasını beklemek önemlidir. Finansal piyasalardaki belirsizlikler ve dalgalanmalar ciddi çöküşleri tetikleyebilir. Bankalar bu süreçten olumsuz etkilenebilir. Bu süreci mevcut kaynakları, gelir-gider dengesini gözden geçirerek değerlendirebiliriz.

Estetik ve güzellik ile ilgili uygulamalardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Cinsel hastalıklar, üreme organları, böbrekler ile ilgili rahatsızlıklar aniden ortaya çıkabilir. Özellikle kadınların rutin kontrollerini atlamamaları önemlidir.  Venüs retrosunda zarar görmemek ve doğru adımlar atmanın en önemli faktörü duygu ve dürtülerin esiri olmamaktır.

Kübra DENİZCİ