Akrep Burcunda Süper Dolunay gerçekleşecek

7 Mayıs günü Akrep burcunun 17 derecesinde bir süper dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay 2019 yılının son aylarında gerçekleşen Merkür tutulma derecesini tetiklemektedir. Akrep burcunun bu dereceleri oldukça önemli anlamlar barındırmaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2020 16:46
Değiştirme Tarihi: 04.05.2020 17:26

7 Mayıs günü Akrep burcunun 17 derecesinde bir süper dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay 2019 yılının son aylarında gerçekleşen Merkür tutulma derecesini tetiklemektedir. Akrep burcunun bu dereceleri oldukça önemli anlamlar barındırmaktadır. Dolunay döngüleri bir farkındalık, aydınlanma ve dönüşüm dönemleridir. Ay akrep burcunda çok rahat etmez, huzursuz bir enerji barındırır. Akrep burcunun temasında bir sonlanma ve yeniden doğuş enerjisi yer alır. Hayatımıza dönüp baktığımızda sonlanması gereken ya da bizim artık bırakmamız gereken bazı konular önümüzdeki on günlük süreçte daha fazla dikkatimizi çekebilir.

Akrep burcu temasında şifa ve arınma da yer alır. Küresel bazda bir salgınla mücadele ederken bu dolunay etkisinde önemli gelişmeler söz konusu olabilir. Hem bedensel açıdan, hem de ruhsal açıdan ayakta kalmaya çok ihtiyacımız var. Duygusal açıdan bir umutsuzluk, bıkkınlık hissediyor olabilirsiniz. Eski yaşantılarınıza olan özlem her geçen gün büyüyor olabilir. Ama bu süreç biraz daha sabırlı olmamız gerektiğini gösteriyor. Akrep burcu arınmayla ilgili olduğu için önümüzdeki günlerde detoks, diyet yapabilirsiniz. Ya da ruhsal bir arınma için meditasyon, yoga, nefes çalışmaları deneyebilirsiniz.  Ay ve Neptün arasındaki etkileşim şifa enerjisini çalıştırıyor.

İkili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bu dönemde verilmiş sözler tutulmayabilir. Özellikle iş hayatınızda maddi açıdan beklentilerinizin karşılanmadığını görebilirsiniz. Venüs retroya hazırlanırken dolunay enerjisinde de venüsyen konularda kayıplar yaşanabileceğini vurguluyor. Bu döngüde gerçekçi olmak oldukça önemli. Bir şeylerin hayal ettiğimizden daha farklı gerçekleşecek olduğu aşikar!

Türkiye açısından değerlendirdiğimizde; Akrep burcu bir ülke olarak bu dolunay ülkemiz açısından önemli kararların verilebileceğini gösteriyor. Bir nebze halkın nefes alması açısından özgürleşme teması vurgulanıyor. Fakat dolunay haritasındaki bazı olumsuz etkileşimler verilebilecek bazı kararların daha sonra pişmanlık yaşatabileceğini de gösteriyor. Özellikle eğitim ve seyahat konularıyla ilgili önemli kararlar açıklanacaktır. Yeni kredi, vergi, borç paketleri açıklanabilir. Özellikle küçük ölçekli firmalar için yardım paketleri açıklanabilir. Bu dolunay enerjisinden en çok akrep, kova, aslan, boğa burcu kişiler ve doğum haritasında bu burçların 15-20 derecesinde gezegenleri yer alan kişiler daha güçlü bir şekilde etkilenecek.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ