Akrep burcunda merkür retrosu

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2019 22:23
Değiştirme Tarihi: 01.11.2019 22:23

Merkür’ün akrep burcunda gerçekleşecek olan retrosu 31 Ekim günü başlayacak ve 20 Kasım’a kadar devam edecek. Merkür bir doğum haritasında en önemli semboliklerden biridir. Çünkü kişinin kendini ifade ediş tarzını, düşünme sistemini gösterir.

Merkür zihnimizi en çok işgal eden konularda, hangi yollarla iletişim kurduğumuzu tanımlar.  Merkür akrep burcunda görünenin ardındaki bilgiye ulaşma, derinlemesine araştırma yapma, gizli olanı keşfetmeyle ilgilidir. Sezgisel bir okumadır. Gölge yanlarıyla sabit fikirli, şüpheci, yıkıcı, sorgulayıcı bir düşünce ve iletişim dilini gösterir. 

Merkür’ün Retro olacağı süreçte günlük yaşamımızda ilişkilerimiz daha şüpheci bir tutum sergileyeceğiz. Dedektif misali görünenin ardındaki sebepleri çözmeye çalışacağız. Aldanma ve aldatma temalı konular ön plana çıkacak. Bazı gizli ilişkiler, ortaklıklar öğrenilecek. Etik ve ahlak dışı teklifler, tacizler, mobbing gündeme gelebilir. İçsel dünyanızda bir huzursuzluk ve gerginlik hissiyatı olabilir. Sivri dilli konuşmalar kalp kırabilir ve bazı ilişkilere derin yaralar verebilir. İletişimi yöneten gezegenin enerjisinin doğu çalışmaması iletişim kazalarının çok fazla olacağını gösterir. Bu etkiyi göz ardı etmemek çok önemli olacak. Boş yere alınganlık ve komple teorileri üreterek kendimizi fazlasıyla yorabiliriz. Dedikodulara kulak asmamak, güvenilmeyen kişilere sır vermemek, bir kişiyi suçlamadan ve yargılamadan önce birkaç kez düşünmek gerekiyor. Bu dönemde birçok şey göründüğünden farklı algılanacak.

Maddi kaynaklarla ilgili önemli kararlar almamaya, yeni anlaşmalar imzalamamaya dikkat etmeliyiz. Merkür retrosu bitiminde kararlar değişebilir ve pişmanlık olabilir. Ekonomik piyasaları etkileyecek spekülatif hamleler yapılabilir. Hisse senetleri, döviz kurları ile ilgili manipüle edici hamleler toplumsal bazda bir panik ortamı yaratabilir. İyi bir şekilde düşünmeden, bu konuların uzmanlarına danışmadan önemli hamleler yapmak büyük kayıplar getirebilir. Borç almamaya ve vermemeye, gayrimenkul alım-satımı yapmamaya özen gösterin. Bu dönemde dolandırıcılık girişimleri artacaktır. Özellikle internet alışverişleri, internet bankacılığına dikkat etmeliyiz. Özellikle 13-14-15 Kasım günleri en tehlikeleri ve yıkıcı enerjilerin olduğu günler!

Cinsel enerjinin yanlış kullanılabileceği, kontrolsüz dürtülerin hakim olabileceği bu dönemde özellikle çocuklar konusunda temkinli olmakta fayda var. Kadına şiddet olayları, çocuk istismarı gibi toplum vicdanını zedeleyecek birçok haber ve olayla karşılaşabiliriz. Psikolojik rahatsızlıklar, panik atak, öfke krizlerini tetikleyebilecek bir enerji hakim olacak. Mümkün olduğunca sakin kalmaya, tek başımıza çözemeyeceğimiz bir problem olduğunda ise bir uzmana danışmayı ihmal etmemeliyiz.

Ülkemizde kimyasallarla ilgili kazalar ve patlamalar, maden kazaları, su baskınları meydana gelebilir. Yeraltı örgütleri, fuhuş çeteleri, mafyöz kişilerle ile ilgili önemli operasyonlar gündeme düşebilir.  

11 Kasım ise Güneş ve Merkür’ün kavuşum haline geleceği özel bir gün olacak. Bu gün zihnimizden, kalbimizden geçenlere çok dikkat etmeliyiz. Yaratım enerjisinin çok güçlü ve yoğun olduğu bir gündür. Zuben El Şemali hattında gerçekleşen bu kavuşum karmik bir hakedişin göstergesidir. Özellikle bu gün şifa dilemek, bolca dua etmek, zihni ve ruhu olumlu düşüncelerde bütünleştirebilmek çok önemlidir.

Merkür’ün Retro olduğu dönemler içe dönük bir enerjinin hakim olduğu dönemlerdir. Bu süreci iyi geçirmek istiyorsanız bol bol araştırma yapın. Geçmişte yarım kalmış işlerinizi tamamlamaya çalışın. Okült ve spiritüel konularla ilgilenin. Ruhunuzu keşfe dalın. Önümüzde çok farklı, bol tutulmalı bir 2020 yılı var. Ne istediğinizi fark etmek, doğru ile yanlışı gözlemlemek, bir uyanış gerçekleştirmek için Kasım ayını iyi değerlendirmelisiniz.  Bu süreç en çok doğum haritalarında Aslan-Kova-Akrep-Boğa etkisi olan kişileri etkileyecek. Doğdukları gün Merkür Retro olan kişiler için bu sürecin en şanslıları olacak.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ