Akrep burcunda Dolunay! Değişime hazır mısın?

Akrep burcunda Dolunay! Değişime hazır mısın?
Yayınlanma Tarihi: 29.04.2018 11:46 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 19:17

Gökyüzünde Akrep etkisinin olduğu süreçte sezgilerimiz güçlenir. Başımıza gelecek olan olayları önceden hissederiz.

Duygularımızı, ikili ilişkilerimizi ve içsel sürecimizi derinden etkileyecek bir Akrep Dolunay’ı ile karşı karşıyayız. Su grubunun temsilcilerinden olan Akrep; dönüşüm, arınma, gizem, merak, tabu, yasak, arzu, takıntı, kurnazlık, intikam temalarını içinde barındırmaktadır. Güçlü sezgileri ifade eder. Sessiz ve derinden işleyen bir enerjiye sahiptir. Kontrolü ve gücü elinde tutmak isterken, içten içe korkularla yüzleştirir. En belirgin özelliği yıkıcı olmasıdır. 

Gökyüzünde Akrep etkisinin olduğu süreçte sezgilerimiz güçlenir. Başımıza gelecek olan olayları önceden hissederiz. Bu durum içimizde bir huzursuzluk yaratır. Duygularımızdaki iniş çıkışlar yorucu olabilir. Gizlemeye çalıştığımız ya da bizden gizlenmeye çalışılan olgularla yüzleşmek durumunda kalırız. Tutku ve kıskançlık duyguları ikili ilişkilerimizi çıkmaza sokabilir. Akrep tabuları yıkmak ile ilgili olduğundan, asla yapmam dediklerimizi yapabiliriz. Fiziksel enerjinin de kontrolden çıktığı bir süreç olduğundan ani aşklara yelken açabiliriz. İntikam duygusunu tetikleyeceğinden, affedici yönümüzü görmezden gelebiliriz. 

Dolunay Oğlak burcundaki Mars-Pluto kavuşumunun gölgesinde gerçekleşiyor. Gökyüzündeki iki kötücül gezegeninin kavuşumu zorlu bir transit olmasına rağmen içerisinde çok büyük bir güç barındırır. 

Patlamaya hazır bir bomba gibi hissettirir. Roma’yı da yakarım enerjisi ile krizlere sürükleyebilir. Otorite savaşı o kadar yoğundur ki kişi hem aile, hem iş hayatında söz sahibi olmak, baskı kurmak adına adeta didinir durur. Bu enerji frenlenmezse mutlaka kaza, kavga, ani kararlar, kopuşlar, şiddet içeren olaylar yaşatır. 

Yoğun enerjinin iyicil tarafı ise azim ve kararlılığı arttırması, ruhsal gücü harekete geçirmesidir. Hayatımızı manipüle eden şeyleri koparıp atmak, krizlerden beslenerek yeni yollar açmak için büyük bir fırsattır. Akrep “ya hep, ya hiç” enerjisini içinde barındırdığından, hayatının sorumluluğunu üstlenebilmiş, ipleri ele almış kişiler için büyük dönüşümlerin anahtarı olacaktır. 

ASTROLOJİKA