Ağustos ayında gökyüzünde neler olacak?

Ağustos ayında gökyüzünde neler olacak?
Yayınlanma Tarihi: 03.08.2018 13:53 | Değiştirme Tarihi: 03.08.2018 13:53

Tutulmaların meydana geldiği temmuz ayının etkisini üzerimizden atamadan, güneş tutulması ile bizi karşılayan Ağustos ayına giriş yapmış bulunuyoruz.

Son yılların en iddialı yaz mevsimini yaşıyoruz. Temmuz ayında yaşadığımız ve 100 yılın tutulması olarak değerlendirdiğimiz ay tutulması ile duygusal anlamda çok derinden etkilendik. Bunu takiben 11 Ağustos’da kısmi güneş tutulması gerçekleşecek. Üç tutulmanın üst üste gelmesi ile kadersel olaylar yaşayacağız. Aynı zamanda tutulmaların etkisiyle doğanın ve iklimin değişimine ve beklenmedik doğa olaylarına şahit olacağız.

Uranüs 7 Ağustos’da retro gezegenler kuşağına dahil olacak ve Koç burcuna gerileyecek. Son yedi yıllık süreçte hayatımızda odak noktamız olan birçok konu için ikinci bir şansı yaşayacağız. Tekrar boğa burcuna girmeden önce sorunlarımızdan ve çözemediğimiz olgulardan kurtulmamız gerekiyor. Uranüs Koç burcundayken birçok ülkede sınır ve rejim değişikliklerine sebep oldu. Ateş enerjisiyle yıkımlar meydana getirdi. Dünya liderleri değişti. Kasım ayına kadar olan süreçte ise artık ülkeler son kozlarını oynayacak ve liderlerin güç savaşları gözler önüne serilecek.

12 Ağustos’da geri harekette olan Mars Oğlak burcuna geçiş yapacak. İş yaşamamızı, çalışma koşullarımızı, ast-üst ilişkilerimizi tekrar gözden geçirmemize sebep olacak. Enerjinin içe yöneldiği retro süreçlerinde eyleme geçmek doğru olmayacağı için, koşullarımızı revize etmek için biraz beklememiz faydalı olacaktır. Mars’ın yüceldiği Oğlak’taki hareketi ülkeler arasında ise restleşmeleri, liderlerin ani çıkışlarını tetikleyecek. Büyük kitleleri ilgilendiren kararlar alınmasına sebep olacak. İletişim gezegenimiz Merkür 19 Ağustos’tan sonra ileri harekete başlayacak ve ilişkilerimizi biraz olsun rahatlatacak. Kendimizi rahat bir şekilde ifade edeceğimiz bir enerjiyi açığa çıkaracak.

Ağustos ayının ilk haftasındaki Uranüs-Mars zorlu açısına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Elektrikli aletler, makineler, motorla çalışan her şey bu gergin kontağın etkisi altında olacak. Elektrik çarpmaları, uçak kazaları, ani patlamalar söz konusu olabilir. Bu görünüm aynı zamanda bir kaza enerjisidir. Mümkün olduğunca sakin ve temkinli davranmak faydalı olacaktır.

ASTROLOJİKA