27 Nisan günü 7 derece Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor

27 Nisan günü 7 derece Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay Uranüs’le olan etkileşiminden dolayı sürpriz ve sarıcı olayları gündemimize taşıyacak. Öncelikle ülkemiz açısından zorlu geçecek 15 günlük bir süreçten söz edebiliriz. Türkiye Akrep burcu olan bir ülkedir ve bu dolunay hem uluslararası arenada hem de ülke içinde çok ses getirecek olayları gündeme taşıyacaktır.

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2021 09:05
Değiştirme Tarihi: 27.04.2021 09:05
27 Nisan günü 7 derece Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor

Ay akrep burcunda çok huzursuz olduğu bir noktadır. Öncelikle bu dolunay enerjisi içinde stres, öngörülemezlik, korku ve şüpheyi barındırıyor. Önümüzdeki günlerde özellikle bu duygularımızı tetikleyecek bazı olaylar yaşayabiliriz. Dolunay kavuşum yaptığı sabit yıldız itibariyle gizli olan açığa çıkarmayı da vurguluyor. Bu yıldız kapalı kapılar ardında planlanan konuları, yaşanılanları gözler önüne serecektir. Bu hem özel hayatımız, hem de ülke siyasetimiz için geçerli olacak. Sadık ile sadakatsiz, dost ile düşman bu dolunay enerjisiyle görünür hale gelecek. Akrep takıntılı duyguları, vazgeçememeyi, körü körüne bağlanmayı da temsil eder. Bu döngüde değişime direnmek, fayda sağlamayana tutunmak ciddi duygusal krizler ve pişmanlıklar verebilir. Özellikle aşk üçgenleri, ortaklı işlerde yaşanabilecek krizlerle bağlantılıdır. Samimi olmayan birliktelikler için kopuş zamanıdır.

Dolunay haritasında Venüs oldukça güçlü bir konumda ve Merkür ile kavuşumda yer alıyor. Bu para piyasalarında ciddi bir hareketlenme verebilir. Sürpriz gelişmeler ve ani dalgalanmalar bazı kişiler için oldukça avantajlı kazançlara sebebiyet verebilir. Alım, satım, iş anlaşmalar, yatırımları hızlandıracak bir döngüdür.

Ülke gündemimiz ise oldukça karışık gözüküyor. Akrepsel  tema diplomatik bir krizi gündeme getirecektir. Son günlerde yaşanan  gelişmeler bu dolunay etkisiyle daha da tırmanabilir. Ekonomik açıdan ise yaşanacak sıkışma, yeni yasal düzenlemeler, iflas haberleri gündeme gelebilir. Akrep’in bu dereceleri şifa ve panzehiri de temsil eder. Aşılanma süreci ile ilgili gelişmeler, yeni alınacak önlemler bir iyileşme sürecini tetikleyecektir. Fakat özellikle 10 gün çok dikkat edilmeli, izole kalınmalıdır. Çocukların da bu dolunay etkisiyle koruma altında tutulması faydalı olacaktır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ