22 Şubat’a kadar devam edecek olan Retro hareketine başladı

Düşünme, iletişim kurma ve algılama şeklimizi belirleyen Merkür 22 Şubat’a kadar devam edecek olan Retro hareketine başladı.  2021 yılında 3 kez Merkür retrosu yaşanacak. İlk Retro ise Kova burcunda gerçekleşiyor. Fakat bu etkiyi bütün burçlar hissedecek. Merkür’ün geri harekette olduğu bu dönemde aldığımız kararlar, yapılan görüşmeler, anlaşmalar tam anlamıyla netleşmiş olmaz. Retroda başlayan bir etki mutlaka daha sonrasında tekrar üstünden geçmeyi gerektirir. Yani konu her neyse önünüze tekrar mutlaka gelecektir. Bu neden çok önemli kararları bu süreçte vermek doğru olmaz.

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 01.02.2021 15:06

Kova burcunda gerçekleşmesi özellikle teknoloji, iletişim, haberleşme, ulaşım gibi konularda aksaklıklara sebep olacaktır. İnternette yaşanan sorunlar, beklenmedik kesintiler söz konusu olabilir. Verilerin yedeklenmesi bu süreçte önemlidir. Teknolojik aletlerin arızaları çok görülür. Bu süreçte yeni bir teknolojik alet almanızı tavsiye etmem, bozuk çıkabilir, bir parçası eksik olabilir. İade etmenizi gerektiren durumlarda bile sorun yaşayabilirsiniz. Dijital mecralarda bilgi paylaşımı dolandırıcılık vs gibi durumlara sebep olabilir. Büyük güvenlik problemleri ortaya çıkacaktır.

İş görüşmeleri, ortak paylaşımlar, grup aktivitelerinde iletişimsel aksaklıklar yanlış anlaşılmalar olabilir. Kendinizi iyi ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Kova arkadaş gruplarıyla da ilgilidir. Bu süreçte hem eski arkadaşlarınızla tekrar iletişime geçebilirsiniz, hem de arkadaşlarınız arasında da bahsettiğim yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Retro dönemi yarım kalan işleri tamamlamak, kaybedilen bir şeyin geri gelmesi/bulunması, uzun süredir iletişime geçilmeyen bir kişiyle tekrar görüşmek/haberleşmek, eski sevgiliyle tekrar iletişime geçmek söz konusudur. Retro döneminde Venüs-Jüpiter etkileşimi olacak. Bu yüzden Retro döneminde büyük aşklar da başlayabilir, yarım kalan aşklar devam edebilir. Yurtdışından birileriyle iletişim, online olarak tanışmalar bu döneme çok aktif olacaktır.

Merkür ülkesel anlamda ticaret, eğitim, yayıncılık, ulaşım, medya gibi konuları gündemimize taşıyacak.  Bu konularda verilen kararlarla ilgili değişimler olabilir. Eğitimde tekrar yüzyüze sisteme dönüş, kısıtlama kararlarında değişimler, bir rahatlama dönemi olabilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ