21 Haziran 2020 tarihinde, yengeç burcunun 0 derecesinde güneş tutulması gerçekleşti

21 Haziran 2020 tarihinde, yengeç burcunun 0 derecesinde güneş tutulması gerçekleşti. Güneş tutulmaları yeniay enerjisidir. Başlangıçlar, yeni oluşumlar ile ilgilidir. Yengeç burcunda gerçekleşiyor olması etkisi hayatımızda hızlı bir şekilde göstermesine sebep olacak. Tutulma Hint Okyanusu, Hindistan, Afrika, Çin, Kuzey-Güney Amerika bölgesinde gözlemlenebilecek. Ülkemizde ise Hakkari tutulmanın en gözlenen bölgesi olacak. 2002 yılında hayatımızdaki gelişmelerin benzerleri bu tutulma ile tezahür edebilir.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2020 09:23
Değiştirme Tarihi: 22.06.2020 09:23
21 Haziran 2020 tarihinde, yengeç burcunun 0 derecesinde güneş tutulması gerçekleşti

Ülkemiz açısından oldukça önemli bir tutulma, halkı etkileyecek, gündem yaratacak olaylar yaşanabilir. Ülkemizin haritasında 12. Ev etki altında olduğu için gizli düşmanlıklar, askeri haraketlilik, casusluk, kundaklama, ayaklanma, gösteriler gündeme gelebilir. Sınırda güvenlik konuları gündeme gelebilir ve dış siyasette gerginlikler olabilir. Özellikle Marsın Retro yaptığı dönemler 2020 yılının sonbahar ayları riskli gözüküyor. Aynı zamanda kapalı alanlar, hastaneler, yardım kurumları, emeklilik, çalışma koşulları, borçlar ve krediler ile ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Yükselen burcun aslan olması siyasi liderlerin, şirket yöneticilerinin, sanatçı ve sporcuların öne çıkacakları gelişmeler olacağını gösteriyor.

Bireysel olarak baktığımızda doğum haritamızda 0 derece yengeç burcunun olduğu yaşam alanımız etkilenecek. Aile kurma, çocuk sahibi olma, yeni iş kurma, kariyerde ani değişiklikler, ev alım satım, taşınma birçoğumuzun hayatında en önemli konular olacak. Retro Venüs ve Merkür geçmişle ilgili konuları, kişileri, bu kişilerle başlayacak yeni ilişkileri de gösteriyor. Bu tutulma ile birçok alanda tamamlanma gerçekleşecek.

Sağlık açısından mide, rahim, göğüs, yemek borusu, meme bölgesi çok hassas olacak. Bu bölgelerde rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Geçmiş hastalıklar da tekrar nüksedebilir. Yeme ve içme konusunda özellikle bir ay dikkatli olmalısınız.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ