21-27 Aralık haftasında burçları neler bekliyor?

21 Aralık yılın en uzun gecesi yaşanırken, saat 21:20’yi gösterirken Jüpiter ve Satürn de yeni bir döngüyü başlatıyor. Haftaya böyle güçlü bir göstergeyle giriş yapıyoruz. Güneş ve Merkür Oğlak burcuna geçiyor. 21 Aralık astrolojik olarak kış mevsimi başlangıcını simgeler. Önümüzdeki özellikle bir aylık süreçte daha çok iş, aile düzeni, kariyer planlamaları ile ilgilenebiliriz. Güneş ve Merkür’ün Oğlak burcundan geçtiği zamanlar disiplinli, iradeli ve sabırla çalışmak için uygundur. 

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2020 14:42
Değiştirme Tarihi: 21.12.2020 14:42

Haftaya hakim enerjilerin en önemlisi Mars ve Pluto arasındaki zorlayıcı gösterge olacak. Burada bazı zorluklarla karşı karşıya gelme durumu olabilir. Tartışma, gerilim, öfke, kazalarla ilgili bir gösterge olduğu için özellikle dikkat etmek gerekir. Öfkeye hakim olmayı gerektirecek bir hafta olacak. Bu dünya astrolojisinde de tehlikeli bir gösterge olduğu için deprem, yangın, patlama, volkanik hareketlenme gibi olaylar gündeme gelebilir. Askeri hareketlilikleri ve terör saldırılarını da tetikleyici bir göstergedir.

Koç; Haftaya hakim olan sert enerji sizin burcunuzda gerçekleştiği için öfkenize çok hakim olmanız gereken bir hafta olacak. İş ortamınızda gerginliklerden uzak durmaya çalışmalısınız. Yöneticilerinizin üzerinizde psikolojik baskısı olabilir. Size fazla sorumluluk yükleyebilirler ve bu da sizin sağlığınızı zorluyor olabilir. Öfkeyle ani kararlar almamanızı tavsiye ederim.

Boğa; Sizden gizlenen bir şeyi öğrenecek olmanız sizi öfkelendirebilir. Özellikle bu haber yurtdışında yaşayan birinden gelebilir. Hukuki davalar açısından biraz zorlanmaların olduğu bir hafta olacak. Bu hafta bir davanız varsa tartışmalar, gerginlikler olabilir. Başka bir güne ertelenebilir. Kariyeriniz açısından çok önemli bir döngü başlıyor.

İkizler; Parasal konularda dikkatli olun. Daha öncesinde borç verdiğiniz bir arkadaşınızla aranızda bir gerginlik olabilir. Kredi çekmek, borç alıp vermek açısından çok verimli bir hafta değil. Bir kredi başvurunuz varsa, olumsuz bir cevap alınabilir. O yüzden parasal konulardaki başvuruları, kararlar bu hafta vermeyin. Arkadaş çevrenizde sağlık sorunları olan birileri olabilir. Bu durum sizi biraz üzebilir.

Yengeç; İş hayatınızdaki hareketlilik devam ediyor. Eylül ayında bu yana bir mücadele içerisindesiniz. Ama bu hafta kritik, iş ortamınızda gerginliklerden uzak durun. Özellikle bir iş ortağınız varsa birlikte karar vermeniz gereken bir konuda uzlaşmayı sağlarken zorlanabilirsiniz. İş hayatınızda olan gerginliğiniz evliliğinize de yansıyabilir.

Aslan; Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Uzun zamandır çok çalışmak, uykusuz kalmak sağlık açısından sizi yordu. Kronik bir rahatsızlığınız varsa bu tetiklenebilir. Doktora gitmeniz gerekebilir. İş ortamınızda online olarak çalıştığınız iş arkadaşlarınız, yurtdışı bağlantılı işleriniz için biraz gecikmelerin olabileceği bir hafta olacak. Ama iş yoğunluğunuz devam edecek.

Başak; Parasal konular sizin de gündeminizde olacak. Ama siz daha çok geçmiş borçlar, ödemeler, devlet bağlantılı ödemeler ile ilgilenebilirsiniz. Gözden kaçırdığınız bir borç gündeminize gelebilir. Bu hafta döviz işlemi, riskli yatırımlar yapmamalısınız. İlişki gündeminizde olacak. Ama partneriniz ile iş hayatınız arasında denge kurmak konusunda zorlanabilirsiniz. Partnerinizle gerilme ve tartışma ihtimaliniz yüksek gözüküyor.

Terazi; Aile içinde sağlık sorunları devam ediyor olabilir, bir süredir izole kalmak zorunda olabilirsiniz. Artık tahammül konusunda sabrınız taşmış durumda. Bu hafta içerisinde aileniz ve eşiniz arasında kalacağınız bir gerginlik olabilir. İki tarafı da kırmadan dengede kalmaya özen gösterin. Bu hafta içerisinde ev alım satımı yaparken, emlakçılarla ilişkinize dikkat etmelisiniz.

Akrep; Bu hafta içerisinde bir yolculuk yapacaksanız dikkatli olmalısınız. Sağlık açısından beklenmedik bir gelişme olabilir. Bir iş görüşmesi, mülakat ya da sınavınız olabilir. Dikkat dağınıklığı yaşayabileceğiniz bir hafta olacağı için dikkat etmelisiniz. Stresli olmanız sizi bu görüşme ya da sınavda zorlayabilir. İş arkadaşlarınızla aranızda gerginlik olabilir ya da birinin sağlık sorunu işleri aksatabilir.

Yay; Bir eğitime başlamak için çok güzel bir hafta olacak. Ticari faaliyetler için girişimcilik, parasal konularda görüşmeler, online ticaret vb konularda gelişmeler olabilir. Parasal açıdan avantajlarla karşılaşabilirsiniz. Ama heyecanlanıp, bu hafta adım atmamalısınız. Gecikmeler olabilir. İlişkilerle ilgili gerginlikler olabilir. Çocuğunuz varsa bu hafta sağlığına dikkat etmelisiniz.

Oğlak; Güneş ve Merkür bu hafta sizin burcunuza giriyor. Kendinizi iyi hissettiğiniz ve aktif olacağınız bir ay olacak. Aile hayatınız bu hafta biraz riskli. Tartışmalar, gerginlikler ya da ani gündeme gelen sağlık sorunları olabilir. Orta yolu bulmanızı gerektirecek gelişmeler olabilir. Öfkeyle hareket etmemeli, sabırlı olmaya çalışmalısınız.

Kova; Çok önemli bir kavuşum sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Parasal konular gündeminizde olabilir. Ama önemli kararlarınızı bu hafta vermemelisiniz. Özellikle ticari bir faaliyet için bir imza, kiralama, satın alma yapmamalısınız. Aracınızla ilgili sorunlar olabilir. Trafikte hem kaza, hem de tartışmalara açık bir hafta olacak. Sakin ve temkinli olun.

Balık; Bu hafta parasal konularda karar vermekten uzak durmalısınız. Hem çok gereksiz harcamalar yapabilirsiniz, hem de öfkeyle, stresle iyi düşünmeden sizin daha sonra hayrınıza olacak bir işi bozabilirsiniz. Bu hafta kafanız biraz karışacak, ne yapmanız gerektiğiniz çok iyi bilemeyeceksiniz. Ani verilecek her türlü karar sizin alehinize olacaktır.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ

İlgili Sayfalar: Astroloji