2020 yılının son ay tutulması gerçekleşiyor! Kısıtlamalar, yeni yasaklar gündemde..

30 Kasım günü saat 12:30’da İkizler burcunun 8 derecesinde bir ay tutulması gerçekleşecek. Bu ay tutulması 2020 yılının 4. ve son ay tutulması olacak. Bizim ülkemizden izlenemeyecek. Tutulmalar dünya gündeminde genelde sarsıcı ve aniden ortaya çıkan olayları tetiklerler. Kişisel açıdan baktığımızda ise tutulma dönemleri hayatımızda bir şeylerin daha hızlandığı, gelişmelerin olduğu zamanlardır. Kısaca tutulmalar bize hayatımızda yapmak istediğimiz değişiklikler için gerekli şartları oluştururlar. İşte gerçekleşecek ay tutulmasına dair tüm detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:52
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 15:00

Ay tutulmaları güçlü dolunaylardır. Ay tutulmaları içsel ve duygusal anlamda bir uyanışı tetiklerler. Dünya astrolojisinde ise ay tutulmaları genelde halk ve halkla bağlantılı olarak gelişecek olaylarla daha fazla ilişkilendirilmiştir. Ay tutulmaları döneminde duygusal olarak dengede kalmak zordur. O nedenle çok önemli kararların bu dönemde verilmemesi gerekir.

Tutulma ikizler burcunda gerçekleşecek. İkizler ve Yay temalı konuları daha çok gündemimize taşıyacak. İkizler bilgi, iletişim, öğrenme, tanıtım ve pazarlama konularını gündeme getirir. Bu nedenle yeni fikirler, basın-yayın organları ile ilgili verilecek kararlar, eğitim ve öğretim ile ilgili gündeme gelecek konular olabilir. Zihinsel yoğunluğun çok aktif olduğu dönemlerdir. Eğitim dünya çapında bir çok ülkede online olarak devam edecek.

Haritanın yükseleninde Kova burcunun olması bu ay tutulmasının toplumsal konuları ilgilendiren konuları çok fazla gündeme getireceğini gösteriyor. İkizler teması olduğunda medya ön plana çıkar. Ama aynı zamanda çok bilgi kirliliği de olabilir. Bu tutulma ülke haritamızda hastaneleri, hapishaneleri, üniversiteleri ve kapalı alanları ilgilendiren alanlara düşüyor. Bu konularda belli sorunlar çıkabilir. Özellikle salgın hastalığın hızlı yükselişi hastane ve hapishaneleri çok zorlayacağını gösteriyor. Bakım evlerinden, huzur evlerinden üzücü haberler gelebilir. Belli hassasiyetler gelişebilir. Bu durum kısıtlamaları da arttırabilir. İkizler solunum yolları, akciğer bölgelerini çok ilgilendirdiği için çok daha riskli bir döneme girdiğimizi belirtmek isterim. Sağlık açısından ayrıca omuz ve el bölgeleri de hassaslaşacak. Bazı gizlenen bilgilerin ortaya çıkması özellikle insani konuların, şartların çok fazla sorgulanmasına sebep olabilir. Dünya gündeminde “ahlak” temalı konular, sansasyonel olaylar gündeme gelebilir. Ayrıca salgın dolayısıyla olan kısıtlamalar, bazı ülkelerde halkın ciddi ayaklanmalarına sebep olabilir.

Ticari hayatla ilgili önemli gelişmeler olabilir. Özellikle küçük ticari işletmeleri zorlayabilecek bir tutulma olacak. Bütçe planlamalarının iyi yapılması gerekiyor. Devlet destekli bazı kararlar açıklanabilir. Şehirlerarası/ülkelerarası seyahat kısıtlılıkları tekrar gündemde olacak. Özellikle toplu taşımalarla ilgili bazı açıklamalar yapılabilir. Medya, eğitim, ulaşım, reklam bağlantılı sektörler en çok etkiyi alacak.

Bu tutulma özellikle değişken burçları Yay, İkizler, Başak, Balık çok daha fazla etkileyecek. Daha önce 2011 Haziran ayında bu bölgede güneş tutulması, 2012 Kasım ayında bir ay tutulması yaşamıştık. Bu dönemde yaşamış olduğunuz şeyleri düşünebilirsiniz. Aynı olmasa da hayatınızda benzer konular gündeme gelebilir.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ