2020 yılında Yengeç ve yükselen Yengeç burçlarını neler bekliyor?

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2019 12:56
Değiştirme Tarihi: 27.12.2019 11:46

Güneş ve ay tutulmalarının yengeç ve oğlak burçlarında gerçekleşiyor olması 2019 yılında hayatınızla ilgili önemli kararlar almanıza sebep oldu. Bu süre 2020 yılının ilk yarısına kadar devam edecek. 

Temmuz ayı sonrasında ise burcunuzda gerçekleşen tutulmalar son buluyor. Hayatınızda belirsizlik olan süreçlerin netleştiğini göreceksiniz. Satürn ve Pluto gibi gezegenlerin karşıt burcunuz olan Oğlak burcundaki seyri sizi oldukça zorluyor. Eşiniz, yöneticiniz, aile büyükleriniz tarafından üzerinizde çok güçlü bir baskı hissediyor olabilirsiniz. Sağlık sorunlarıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Ama bu yıllar sizin için ruhen güçlendiğiniz yıllar olacak. Zorlukların üzerinden gelerek yeni bir ben yaratabilirsiniz. Hayatınızın rotasını yeniden belirliyorsunuz. 

Yükselen burcu yengeç olanlar; Jüpiter ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar ve anlaşmalar evinizde seyahat ediyor olacak. Bu sizin için çok önemli bir transittir. İş hayatınızda bir ortaklık kararı alabilirsiniz. Sorumlulukları paylaşmak, iş hayatınızda başka birinden destek almak sizi rahatlatabilir. Aynı zamanda ikili ilişkiler için de bir ilerleme zamanıdır. Eğer güzel giden bir birlikteliğiniz varsa bu yıl evlenmeyi düşünebilirsiniz. Eğer evliyseniz, birlikteliğinizi perçinleyecek fırsatlar ile karşılaşılabilirsiniz. Ağustos ve Eylül ayları bu konuda daha şanslı olacak. 

Bu transit iyi gitmeyen evlilikler için bir kopuş sürecini de ifade edebilir. Özellikle bu alandan uzun süredir Satürn ve Pluto transiti alındığı için evlilik form değiştirebilir. Bir güç savaşı haline dönüşürken, olumsuz etkide Jüpiter sorunları daha da büyütebilir. Böyle bir etki altında aile büyüklerinizden ya da fikirlerine güvendiğiniz bir büyüğünüzden destek göreceksiniz. Yılın ilk tutulması evliliğinizde bir sonlanmaya sebep olabilir. Hukuki bir davayı başlatabilirsiniz. Boşanma durumunda mal paylaşımı gibi konularda zorluklar yaşayabilir, fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Bu ortaklıklar için de geçerli olabilir. Ani kopuşlar gerçekleşebilir. Ama bu süreçler sizin için şaşırtıcı olmayacak. Çünkü son bir buçuk yıldır bazı şeylerin iyi gitmediğine dair deneyimler yaşamış olabilirsiniz.

Hayatınıza yeni insanlar girecek. Sosyal çevrenizin genişlediğini göreceksiniz. Birlikte vakit geçirdiğiniz insanlar hayata dair size yeni bakış açıları katabilir. Mayıs Haziran aylarında yaşanacak olan Venüs retrosu sizin duygusal açıdan kendinizi yalnız ve değersiz hissetmenize sebep olabilir. Eğer gizlediğiniz bir ilişkiniz varsa bu ortaya çıkabilir. Platonik bir aşkınız varsa ona açılma ihtiyacı duyabilirsiniz. Ama dikkat etmekte fayda var. Haziran ayında gerçekleşecek olan tutulmalarla birlikte yaşanacak olaylar sizde hayal kırıklığı yaşatabilir. Daha sonradan pişman olma ihtimaliniz olan konularda iki kere düşünmekte fayda var. Çevrenizdeki kadınlar karşı da dikkatli olmalısınız. Venüs Retroları sadakat sınavlarının da olduğu zamanlardır. Ummadığınız kişilerden ihanete uğrayabilirsiniz.

Yazın ilk ayları ailenizle ilgili iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Merkür burcunuzda Retro pozisyonunda olacak. O dönemde yaşanabilecek bir sorunu kişisel olarak algılamanız, kırgınlıklara, küskünlüklere sebep olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz bir dönem olacak. Özellikle kadınlar için meme, rahim, mide bölgelerinin düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırmalısınız. Sağlık evinizden alacağınız tutulmalar sizi zorlayabilir. Bedeninize özen göstermelisiniz. Hamile kalmak isteyebilirsiniz. Tutulmaların etkisiyle bu süreç hızlanabilir. Uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyen bazı yengeçler bu dönemde tedavi görmeye başlayabilir, tüp bebek vs deneyebilirler. 

İş kazalarının gündeme geleceği bir süreç olacak. Yaz aylarında ofis arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmalısınız. İş paylaşımlarında sorunlar yaşanabilir. Bazılarınız departman değişikliği yaşayabilirsiniz. Ofis ortamında çalışma arkadaşlarınız değişebilir. 

Eylül-Ekim-Kasım aylarında yaşanacak Mars retrosu sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek. Marsın Koç burcundaki pozisyonu sizi iş konusunda hırslandırabilir, cesaretlendirebilir. Fakat Bu dönemde atılacak adımlar kolaylıkla sonuç vermez. Yöneticileriniz sizi engelleyebilir, düşmanlık yapmak isteyen iş arkadaşlarınız olabilir. Bu dönemlerde fevri davranmamak, önemli kararlar almamak gerekir. İş yerinizde ani pozisyon değişiklikleri olabilir. Böyle bir durumda iyi bir gözlemci olmak ve sabırlı davranabilmek önemli olacak. Mars retrosunun bitişinden sonra işleriniz yoluna girebilir. Yılın son aylarında başka insanları çok kafanıza takmamaya, kendi yolunuzda iç sesinize güvenerek devam etmeye çalışmalısınız. Bu yıl size bütün zorluklara rağmen ayakta kalmayı ve mücadele etmeyi öğretecek.

2020 yılı hayatınıza şans ve güzellikler getirsin. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ