Yayınlanma Tarihi: 07.01.2020 | Değiştirme Tarihi: 07.01.2020

2020 yılında Yay ve yükselen Yay burçlarını neler bekliyor?

2018 yılından itibaren Satürn gezegenin etkisi altında maddi kaynaklarınız konusunda zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Bu etki sizin zenginliğe, refaha, tasarrufa, mülk edinmeye odaklanmanız ve bu konu üzerinde ciddi bir şekilde düşünmeniz için gerçekleşir.Gelirinizde kısıtlanma ya da beklenmeyen harcamalar sonrasında borçlanma gerçekleşmiş olabilir. Fakat bu süreç sizin maddiyata karşı olan bakış açınızı revize edip, sizi kaynaklarınızı verimli kullanma konusunda teşvik edecektir. Aşırı harcamalardan uzak durmak, para harcama dürtüsünü disipline edebilmek için olumlu bir süreçtir.

İki yıldır yaşadığınız bu süreç sizi farklı bir bakış açısı kattı. 2020 yılında ise şans ve bereketi temsil eden Jüpiter’in bu alana geçişiyle birlikte bolluk ve değer duygusunun tadını çıkaracaksınız. Bu yıl parasal konularda avantajlı, iş görüşmeleriniz, yatırımlarınız konusunda başarılı olacaksınız. Kaynaklarınızı arttırmak adına bir girişimde bulunursanız, şans sizinle olacak. Yeni gelir kapıları ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Maddi artışın verdiği heyecanla aşırı risk alma durumu ortaya çıkabilir. Aman dikkat! Özellikle iş hayatınız için yaptığınız yatırım planlarına iyi bir analiz sonrasında karar vermelisiniz. Daha sakin ve tedbirli yatırımlar yapmak uzun vadede sizin için daha hayırlı olacaktır.

5 Haziran’da burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması ile birlikte İkizler ve Yay burcunda gerçekleşecek olan tutulmalar start verecek. Bu sizin için 2020 ve 2021 yıllarının kadersel bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Bir çoğunuz bu tutulmaların etkisiyle bir aile kurma isteği içerisinde olacaksınız. Uzun süreli birliktelikler evliliğe dönüşecek. İlişkisel anlamda 2020’nin ikinci yarısı çok hareketli geçecek. Fakat Mayıs ve Haziran aylarına dikkat çekmek isterim. İlişkiler ve ortaklıklar alanında yaşayacağınız Venüs Retrosu size geride bıraktığınızı düşündüğünüz sorunları geri getirebilir. Eski aşklarınız hayatınıza tekrar girip, kafanızı karıştırabilir. Devam eden ilişkiler açısından sadakat probleminin yaşanabileceği bir zaman dilimidir. Bu dönem sadece aşk ilişkilerinde değil, ortaklıklarda da sorunları gündeme getirebilir. Parasal konularda yaşanan anlaşmazlıklar ortaklıkları bitirebilir.

Mars gezegeninin 6 ay boyunca Koç burcundaki seyahati size müthiş bir cesaret ve kendini ön plana çıkarma isteği verecek. Aşk ilişkilerinde çok daha cüretkar olabilirsiniz. Daha önce cesaret etmeye çekindiğiniz konularda bir adım atma isteği duyacaksınız. Eğer sanatsal faaliyetlerle ilgileniyorsanız yılın ikinci yarısı üretim ve verimlilik açısından motivasyonunuz çok yüksek olacak. Çocuk sahibiyseniz Eylül-Ekim-Kasım aylarında çocuğunuzun belli sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Belki bir okul değişikliği yapılabilir ya da çocuğunuzun eğitim hayatına başlaması sizi bir nebze yorabilir. Hamilelik süreci olan yükselen yaylar, Mars’ın geri harekette olduğu Eylül-Ekim-Kasım aylarında ani hareketler yapmayın, temkinli olun. Erken doğum riskiniz olabilir. Yaralanmalara ve görünmez kazalara açık bir dönem olacak.

Bir düzen değişikliği sürecindesiniz. Bu düzen değişikliği yeni bir eve çıkmak da olabilir, yeni bir iş sahibi olmak da. 2020 yılında kalıcı yatırımlar yapacaksınız ve önümüzdeki yıllarda bu yıl verdiğiniz emeklerin karşılığını rahatlıkla alacaksınız. Değişim süreçleri çok kolay değildir. Ama evrenin bu süreçte sizi desteklediğini hissedeceksiniz. 2020 yılı hayatınıza şans ve güzellikler getirsin.

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ