2020 yılında Kova ve yükselen Kova burçlarını neler bekliyor?

Yükselen Kova burçları son yıllarda yaşadığınız olaylara dönüp baktığınız, bir şeylerin sizin kontrolünüzde ilerlemediğini göreceksiniz.

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2020 11:28
Değiştirme Tarihi: 14.01.2020 12:23

Kadersel etkiler altında olduğunuz bir dönemden geçiyorsunuz. Doğum haritanızın 12. Evi diye nitelendirilen alandan alınan transit ve tutulmalar öngörülemez olaylar yaşatırlar. Ama endişelenmeyin. Yaşadığınız her olay size bir farkındalık sağlamak için yaşanıyor. 2020 yılında içsel yolculuğunuzda şifalanma şansı yakalayacaksınız. Kendinizi ne kadar fazla gözlemlerseniz, bu süreci o kadar faydalı değerlendirirsiniz. Zihinsel olarak sizi meşgul eden takıntılarınız, korkularınız, çözemeyeceğinizi düşündüğünüz problemlerinizden sıyrılma ve onları geride bırakma imkanınız olacak. Fakat bu çok kolay bir süreç olmayacak. Çünkü Jüpiter Oğlak’ta zaten endişe ve korkuyu büyütür. Daha çok önünüze serer. Ama siz bunun farkında olursanız bunları geride bırakabilir ve ruhsal açıdan olgunlaşma ve büyüme imkanı bulabilirsiniz. Hayatınızda kontrol edemeyeceğiniz birçok olayla karşılaşabilirsiniz. Bu bir nevi inziva sürecidir. Jüpiter 19 Aralık 2020 yılında Kova burcuna geçtiğinde daha çok rahatlayacaksınız. 

21-25 Ocak arasında doğan Kova burçları bu yıl Mart-Temmuz ayları arasında Satürn’ün Kova burcu geçişiyle tanışmış olacak. Satürn geçtiği alanlarda her zaman kişinin kendi sorumluluğunu almasını, mücadele etmesini, çalışıp, çabalamasınız ister. Her ne kadar zorlasa da ödülleri de büyüktür. Güneşi üzerinden Satürn transiti almış bir kişi eskisi gibi olmaz. Olgunlaşır, büyür, hayat planında söz sahibi olmaya başlar. İş hayatınız, evliliğiniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Yaz aylarına kadar olan süreçte kendinize güvenli ve cesur olacaksınız. Nisan ayı içersinde bir ev alma fırsatı yakalayabilirsiniz.
2020 yılının ikinci yarısı aşk hayatınız, sosyal ilişkileriniz açısından hareketli geçecek. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Özellikle kalabalık ortamlarda olmaya bol bol sosyalleşmeye özen gösterin. Satürn size yalnız kalmanın daha büyük bir huzur olduğunu fısıldasa da, yalnızlığı da abartmamakta fayda var. Yakın çevrenizde bazı kişilerle yol ayrımına gidebilirsiniz. Özellikle Eylül-Ekim-Kasım aylarında kardeşiniz, kuzenleriniz, yakın arkadaşlarınız arasında gerginlikler olabilir. Son yıllarda sosyal çevrenizden size fayda sağlamadığını düşündüğünüz kişileri çıkarıyorsunuz. Belki iç dünyanızdaki değişim bunu tetikliyor olabilir. 

Uranüs aile ve ev hayatınızı ilgilendiren bölgeye etki ederken size yer değişikliği verebilir. Özellikle Temmuz-Ağustos aylarında yaşanan tutulmaların etkisinde tayininiz çıkabilir. Ya da farkı bir iş yerine geçişiniz sizde bir taşınma isteği oluşturabilir. Ailenizden bir süre ayrı yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Bu yıl bol bol kısa mesafeli yolculuk yapacaksınız. Yılın son aylarında araba masrafınız çıkabilir, kazalara karşı temkinli olmalısınız. Bekar olan Kovalar için yaz ayları aşk hayatları açısından çok hareketli geçecek. 

Kasım ayında gerçekleşecek İkizler burcu tutulması size yeni bir aşk fırsatı verebilir. Mayıs –Haziran ayları eski sevgilileri gündeme getirebilir. Çocukluk aşkınızla karşılaşmanız aklınızı karıştırabilir. Sanatsal faaliyetlerle ilgileniyorsanız, bir hobiniz varsa bu dönemde çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Ama eserlerinizi sergilemeyi Temmuz sonrasına bırakmanızı tavsiye ediyorum. Evli olan yükselen kovalar içinse bu bir bebeğin müjdeleyicisi olabilir. 2020 yılı size şans ve güzellikler getirsin. 

Karma Astrolog Kübra DENİZCİ